У Калиті не визнали задовільною роботу голови селищної ради Олексія Христинченка

Новини, Новини Броварщини 05 Тра. 2017 р., 18:43 633

Чергова, 37-а сесія Калитянської селищної ради не набрала потрібної кількості голосів, аби визнати роботу голову об’єднаної  громади Олексія Христинченка задовільною. Відповідно не проголосували депутати за  взяття його звіту до відома. За рішення з цього питання проголосували 8 депутатів, три були проти, і ще три утрималися. Мінімальна необхідна кількість для ухвалення позитивного рішення — 14.

Однією з причин можна вважати низьку явку депутатів, адже на сесію прийшли  лише 14 депутатів з 26-ти. Та й то сесія могла не відбутися, коли два депутати демонстративно залишили зал засідань на самому початку Антоніна Шпак, яка, до речі, без конкурсу,  рішенням одноосібно  Олексія Христинченко призначено на посаду директора Калитянської школи, та  Тетяна Ковальчук. Цей  випад обидві пані зробили на знак протесту проти  розгляду на сесії депутатського запиту Миколи Холода стосовно  скасування розпорядження  селищного голови Олексія Христинченка про призначення Антоніни Шпак директором Калитянської школи.

Проігнорувавши свій обов’язок, як депутатів, брати участь у роботі сесії, ці пані залишили зал. Тут же оголосили перерву, і дочекалися  приходу інших депутатів.

Можна ризикнути, що відсутні голоси навряд чи Олексій Христинченко може зарахувати на свою користь. Депутати перестають відвідувати сесійні засідання  ще й через низьку ефективність їх проведення. Остання сесія не тільки не стала винятком із загальної тенденції. Навпаки. Вона, здається, побила всі рекорди.

Депутати провели у залі засідань більше 6 (!!!) годин.  За цей час сесія розглянула лише біля 5 питань із 40 запланованих (така кількість  включає в себе  багато земельних). Власне, важко говорити  про чіткість проведення сесії,  розгляду питань, результативність, коли  лише порядок денний ухвалювався більше години. Оголошувалися дві перерви,одна з яких тривала понад годину.

Щодо порядку денного, то депутатам доводиться зважати ще й на схильність селищного голови Олексія Христинченка до зачитування порядку денного вголос. Не дивлячись на те, що всі  мали на руках роздрукований варіант, та й на сайті громади він був оприлюднений. Тим не менше, Олексій Васильович проявляє любов до читання вголос. Конкретно на цій сесії процес відпрацювання його дикції   забрав більше 10 хвилин.  Пан голова зачитував би порядок денний і вдруге, вже після обговорення та ухвалення змін до нього. Він хотів це зробити, але  тут вже у депутатів терпець урвався — запротестували.

Друга перерва в роботі сесії, котра забрала понад годину, була викликана розглядом колективного звернення працівників апарату управління. Якщо коротко, то суть його в тому, що люди  не задоволені системою нарахування преміальних. Зокрема, чому одним управлінцям може нараховуватися  премія у розмірі 200-300% від розміру посадового окладу, а іншим, наприклад старостам сіл, аж по 10%. І, чому, зрештою, це робить голова одноосібно?

Звернення ж працівників  керівного апарату безпосередньо до пана Христинченка з проханням пояснити логіку таких нарахувань та змінити її,  результату не принесла. І  тому люди вирішили звернутися вже до депутатів. Фактично квінтесенцією всього, що відбувається, стали слова Віти Плипенко, котра й  зачитувала Звернення:

— Складається нездорова атмосфера не тільки у стосунках депутатів і голови, не тільки у стосунках членів виконкому і голови, а також нездорова атмосфера складається у стосунках колективу управління громади і голови…

Якраз годину і забрала підготовка  проекту рішення, хоч нічого особливо мудрого там не було – розробити проекти  колективного договору та положення про преміювання. Де, до речі, була б передбачена   і безпосередня участь  депутатського корпусу у  визначенні, кого і наскільки преміювати.

Що ж до звіту голови, то  депутати слухали не аналіз його роботи та стану справ у громаді, а фактично статистичні дані – навіть про те їм нагадав пан Христинченко, скільки громада має навчальних, дошкільних закладів тощо.

Емоційну дискусію викликали дані від пана голови, скільки кожен населений пункт  податків вносить в загальний бюджетний котел громади. Чітко Олексій Христинченко так і не зміг відповісти на запитання-претензії семиполківського старости Миколи Василенка, депутатів та депутата районної ради Тетяни Філіпової, чому Семиполки, котрі дали в бюджет громади 11 мільйонів гривень, отримали на свої потреби та розвиток лише сім? Чому  в плані розвитку соціальної інфраструктури  є помітна диспропорція між вкладеними коштами у Калиті і Семиполках? Зрештою, очільник громади так і не відповів на поставлене кілька разів конкретне запитання — скільки ж вулиць у Семиполках заплановано відремонтувати цього року? Олексій Христинченко, назвавши вулицю Шкільну, якось швидко потім переходив на інші питання розвитку громади.

Напевно, і ця нечіткість у відповідях не дала змоги навіть присутній кількості депутатів визнати роботу  голови громади задовільною та взяти до відома його звіт. До речі, не затвердила сесія і звіт заступника голови Валерія Шпака.

Анатолій Гаркуша

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017