21 вересня 2018 року на околиці села Княжичі відбулася молитва, освячення хреста, де незабаром розпочнеться спорудження православного храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці.

Урочисту молитву та освячення здійснили отець Михайло, секретар Переяславської Єпархії, Благочинний Броварського району Української Православної Церкви Київського Патріархату, отець Володимир, настоятель парафії Різдва Святої Богородиці у селі Княжичі Броварського району, інші священнослужителі.

Більше року знадобилося ініціативній групі зі створення у Княжичах релігійної громади УПЦ КП, аби пройти шлях від реєстрації громади в установленому законом порядку, виділення земельної ділянки на сесії Княжицької сільської ради до дня встановлення й освячення хреста.

Отець Михайло

«У цей надзвичайно світлий день, у величне свято Різдва Пресвятої Богородиці, княжицька громада розпочинає дуже важливу справу, – сказав отець Михайло, – спорудження храму. Все велике розпочинається з малого. Ми сьогодні вкинули в благодатну землю зерно, котре проросте і дасть вагомий, добрий та корисний для людей за своєю суттю результат. Нашою молитвою ми попросили Господа, аби він сприяв у цьому, аби був заступником для усіх, хто вже причетний до  його спорудження, хто буде причетний, для всіх добрих людей. Я вірю, що ця Божа споруда, яка вивершиться тут,об’єднає усіх доброзичливих людей. Людей, хто справді любить Україну, хто сприяє і сприятиме її розбудові».

Отець Михайло та отець Володимир подякували активній княжицькій громаді, що розпочала цю божу справу, постійно сприяє її розбудові.

Отець Володимир

«Багато небайдужих людей вже долучилося до цієї благородної справи, – зауважив отець Володимир. – Щира подяка всім. Але сьогодні я не зможу не згадати про вірних і активних християн Руслана та Анну Лук’яненків, бо завдяки їм та таким як вони й стала можливою нинішня подія – освячення цього хреста. Я безмежно вірю, що вже скоро тут буде храм, місце присутності Божої. І кожен, хто прийде до нього,зможе тут відпочити душею, зможе помолитися для благих, добрих справ…».

Земельна ділянка розміром 50 соток для будівництва Храму Пресвятої Богородиці, інших церковних споруд УПЦ Київського Патріархату виділена депутатами Княжицької сільської ради на околиці села, в урочищі Осинки. Нині розробляється детальний план цієї ділянки. І лише після цього розпочнуться будівельні роботи.

Секретар Переяславської Єпархії УПЦ КП отець Михайло повідомив, що княжицький Храм Пресвятої Богородиці стане десятою в Броварському районі культовою спорудою Української Православної Церкви Київського Патріархату. Три з них діють у Броварах, один з них – на стадії будівництва. Функціонують православні храми КП у селах Красилівка, Літочки, Літки, Соболівка, Перше Травня, Калинівка (на території військової частини), Скибин. Наразі у Калиті вирішується питання про надання громаді земельної ділянки для будівництва церкви.

Загалом у Броварському районі діють майже 50 релігійних громад різних конфесій.

Анатолій Гаркуша

Фото – автора

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"