Пуфи – із використаних шин, подіум – зі старих парт – батьки ЗОШ №3 створили в коридорі на 2 поверсі школи зону для відпочинку дітей початкової ланки.

Генератором та натхненником створення ігрового простору для дітей стала директорка школи Лілія Гладишевська: «Ця ідея визрівала в мене давно, – каже очільниця навчального закладу. В її центрі – дитиноцентризм – створення комфортних умов для дітей – зон відпочинку, куди вони можуть вийти після уроку”.

Згідно з концепцією “Нової української школи”, вона має працювати на засадах особистісно-орієнтованої моделі освіти. У рамках цієї моделі школа максимально враховує права дитини, її здібності, потреби та інтереси, на практиці реалізуючи принцип дитиноцентризму.

 «Спочатку про свої плани Лілія Аскольдівна поділилася з батьками на загальношкільних зборах», – розповідає голова батьківського комітету школи Олена Лахно. Потім, каже пані Олена, директорка  зібрала голів батьківських комітетів і запропонувала кошти, які збирають батьки на внутрішньошкільні потреби, витратити на креативні речі – оновити коридор 2-го поверху, де навчається початкова ланка. Зокрема, зробити з нього ігровий простір, де діти зможуть під час перерв цікаво пограти та неформально поспілкуватися. Ця ідея припала батькам до душі. Під час реалізації проекту, розповідають активісти, враховували його як функціональну сторону, так і безпеку, можливість втілити в життя.

Спочатку за втілення задуманого взялися тільки 5 активних матусь: Анна Черкасова, Олена Лахно, Наталія Кучера, Олеся Таран, Тетяна Трейтяк. Та по мірі того, як оновлювався коридор, до активістів долучалося все більше і більше батьків. Прийшли допомагати і школярі. Останні збирали із пластикових пляшок кришечки, макулатуру, за яку було виручено кошти та придбано необхідне для ремонту, а юні художники допомагали розмальовувати стіни. Однак намагалися вкладати коштів мінімально, а креативити максимально. Так, із використаних шин з’явилися пуфи, зі старих парт – подіум, дерева – із дерев’яних рейок, а відому у дитячу гру «кубик» просто нанесли на підлогу фарбою. До речі, саме фарбу допоміг придбати школі постійний меценат депутат міськради Леонід Черепейнік.  

Олена Лахно: “Серединки квітів, на яких можна малювати крейдою, покриті спеціальною плівкою”.

Активісти працювали по вихідних та під час карантину. Загалом від ідеї до її реалізації минуло 10 тижнів.

З нагоди непересічної події діти підготували невеличку урочисту частину, під час якої подякували своїм батькам за працю.

Начальник управління освіти  Оксана Мельник та голова батьківського комітету 3 школи Олена Лахно. Символічне перерізання стрічки

Потім школярі  залишилися розважатися в ігровій зоні, а дорослих запросили до круглого столу під назвою: «Ідеї, що змінюють світ». Присутні переглянути відеоролик, як саме відбувалося створення ігрового простору, а потім Лілія Гладишевська нагородила подяками батьків та учнів, які докладали до цього своїх рук. Усього було відзначено понад 30 причетних.

Лілія Гладишевська

У інтерв’ю  журналістам «Трибуни»  директорка  розповіла, що подібну зону відпочинку планують зробити і для старшокласників на 3 поверсі школи. «Це має бути фотозона, адже підлітки так люблять фотографуватися», – розкрила нам секрет Олена Лахно. Створити її планують також із підручних матеріалів. Зокрема, із піддонів. До роботи планують долучити і старшокласників, щоб вони цінували те, що для них зроблять. Малеча ж уже пишається тим, що створили їхні батьки, тож обіцяють свій куточок відпочинку берегти.

До слова, у рамках реформи початкової школи, подібні  зони відпочинку, активно створюють у  багатьох українських школах.

Створення ігрового простору яскравий приклад не лише того, як можна ефективно використати шкільні «квадратні метри», зробити коридори привабливішими, відпочинок дітей на перерві цікавим і корисним, а і як об’єднати педагогічний, батьківський та дитячий колективи. Власне, новій директорці  за 5 місяців роботи вдалося зробити те, чого в 3 школі останнім часом бракувало – згуртувати колективи. Хоча, зауважує Лілія Гладишевська, педколективу ще є над чим працювати.

Фото авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"