У планах МОЗ — реорганізація медзакладів та «золота година»

Новини 03 Січ. 2017 р., 10:01 190

Початком реформування екстреної медицини має стати реорганізація відділень та лікарень швидкої допомоги. Про це днями розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, повідомляє «УП. Життя».

Нині у лікарнях є реанімація, куди пацієнта можуть госпіталізувати одразу, якщо це потрібно, і є кабінети лікарів, де, окрім стола, нічого немає. Риторичне питання: що лікар може там робити?

УЗД розташоване десь у лікарні, ЕКГ також не робиться на місці. Неможливо навіть терміново взяти кров на аналіз. Пацієнт змушений ходити поверхами всього медзакладу. П’ять годин витрачається на те, що можна було би зробити за 15 хвилин, якби все обладнання було на місці. Звичайно, воно є у лікарні, але не в приймальному відділенні. Багато таких питань є саме проблемою реорганізації, а не обладнання чи ремонту, зазначає в.о. міністра.

Населення має отримати 24-годинний доступ до якісних медпослуг при невідкладних станах. А для цього звичайна лікарня швидкої допомоги має бути зорганізована та належним чином обладнана, щоби пацієнтів, за потреби, могли доправляти туди зі всієї області.

Неподалік від міста мають бути лікарні, де можна буде викликати лікаря якщо треба швидко когось завести у невідкладному стані. Для цього запланована так звана «золота година». Ця ідея прийшла від американської армії. Колись там гарантували військовим, що у випадку поранення максимум за годину їм допоможе лікар.

Зараз у США для лікаря є 15 хвилин. Система змінилася таким чином, що допомога надається протягом «золотої години», але вже у дорозі до медичного закладу. Так удалося зменшити смертність на 75-80%, адже все сконцентроване на тому, щоби якнайшвидше доставити пацієнта до лікаря та надати допомогу.

В Україні є план «золота година», але наші дороги унеможливлюють його реалізацію. Територіально планується, щоби лікарня інтенсивної терапії другого рівня (тобто найвища) була розташована не далі, як за 60 хвилин від найдальшого пацієнта, підкреслила Уляна Супрун.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018