Мешканці будинку по вул. Гагаріна, 16, що зазнав пожежі, продовжують скаржитись владі на нестерпні умови життя. Сьогодні погорільці подали чергове звернення, в якому просять міського голову компенсувати людям збитки та відремонтувати будинок. Тим часом представники броварського виконкому обіцяють, що роботи з розчищення даху від сміття і пташиного посліду почнуться завтра. А фахівці вказують на необхідності відновлення покрівлі та дезінфекції після прибирання.

Нагадаємо, минулого понеділка розлючені мешканці багатоповерхівки прийшли до керівництва міста із вимогами прискорити роботи над відновленням даху, що згорів 20 червня. Тоді саме тривали дощі, які залили квартири останніх поверхів. Зі стель погорільців текла чорна рідина з їдким запахом. Постраждалі запідозрили, що концентрат містить аміак і може загрожувати здоров’ю.

Як зазначено у звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень, за результатами аналізу на вміст шкідливих речовин аміаку в повітрі квартир не виявили. Зі слів завідувачки відділу організації санітарно-гігієнічних досліджень Ольги Строй, аналіз проводили тільки на вміст аміаку. На думку фахівчині, їдкий запах можуть давати такі речовини як індол, скатол, меркатан, що могли утворитися від давнього посліду птахів, яким вкрите горище.

Ольга Строй

Керівник броварського районного управління Держпродспоживслужби Володимир Ситюк зазначив: фахівці його установи після проведення інспектування за дотриманням санітарних норм встановили необхідність, перш за все, виконати роботи зі відновлення даху. Окрім того, на горищі треба повністю прибрати залишки гною, рубероїду, іншого сміття та провести дезінфекцію, зокрема у квартирах, вентиляційних люках тощо.

Як розповіла під час сьогоднішньої оперативної наради Світлана Решетова, очільниця управління житлово-комунального господарства, роботи із влаштування даху тривають. Причому, попри побоювання мешканців, нова покрівля перекриє будинок повністю. Окрім того, вже завтра підрядна організація розпочне роботи із прибирання від посліду та сміття.

Нагадаємо, уже наступного дня після пожежі Броварська міська рада виділила 1,4 млн грн на ремонт даху. Тим часом мешканці будинку продовжують оббивати пороги владних кабінетів. Окрім іншого, вони просять компенсувати збитки від гасіння пожежі та зливи, зробити капітальний ремонт у під’їздах і замінити електромережу.

Слід зазначити, що жителі міста неоднозначно ставляться до прохань погорільців. Частина дописувачів соцмереж вказують, що дах є спільною сумісною власністю мешканців. Тому вони мають ремонтувати його за свої кошти, а не за гроші платників податків. Менш категоричні громадяни не проти надати допомогу з бюджету міста, враховуючи, що пожежа є надзвичайним випадком.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій