Днями в приватній школі «Фортуна», яка розмішена на Торгмаші, у першокласниці зафіксували кір. Із ученицею контактували щонайменше 6 частково щеплених і 2 зовсім не вакцинованих від недуги однолітків. Через це у навчальному закладі можна очікувати спалаху кору. Про це під час оперативної наради за участі заступниці міського голови у понеділок, 10 грудня, розповіла Віра Товстоног, керівниця броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначила Віра Товстоног, випадок захворювання встановили в учениці 1-В класу, яка живе у Рожнах на Броварщині. У школі дівчинка контактувала із 15-ма дітьми, з яких шестеро пройшли лише одну вакцинацію (одне щеплення із двох, – ред.). Іще двоє учнів не були вакциновані взагалі.

Віра Товстоног

Зі слів очільниці відділу лабораторних досліджень, через відсутність вакцинації в дітей склалася загрозлива ситуація: у «Фортуні» може відбутися спалах кору. Віра Товсоног вказує, що в родині дівчинки також не всі вакциновані від кору – принаймні її маленький братик.

Керівниця відділу лабораторних досліджень зауважує, що про цей випадок відомство отримало екстрене повідомлення уже після підготування звіту за тиждень. Нагадаємо, що установа звітує за період із п’ятниці по четвер.

Водночас за звітний тиждень із 29 листопада по 6 грудня у відділі лабораторних досліджень зареєстрували іще 6 випадків кору в Броварах, із яких половина – це дорослі. Серед дітей лише один відвідує навчальні заклади – садок «Ромашку».

Як зазначено у звіті із посиланням на медичну документацію, п’ятеро хворих не були вакциновані від кору. Наразі на стаціонарному лікуванні перебуває 5 пацієнтів.

За інформацією відділу, з початку 2018 року на кір у Броварах захворіли 175 осіб (разом із Броварським районом – 250). Серед недужих – 81 дитина, що становить 46,2 %. На цей час у медичних закладах міста достатньо вакцин для проведення щеплень проти кору дітям.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій