У «Старому місті» почали встановлювати таблички з новими назвами вулиць

Новини 17 Лис. 2016 р., 17:32 121

У Броварах у рамках декомунізації та рішення міської ради про перейменування 70 вулиць триває  заміна старих табличок на нові з новими назвами вулиць.

Днями комунальні служби почали міняти таблички у «старій» частині міста.

Як розповів кореспонденту «Трибуна-Бровари» голова комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків Дмитро Карпій, члени робочої групи з підготування пропозицій щодо перейменування вулиць ще на початку року наголошували і доводили до чиновників, що назви вулиць на табличках мають бути написані згідно з нормами української мови, де назви на честь людей прописуються в порядку — спочатку ім’я, потім прізвище. У червні таке рішення підтримала новообрана комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків.

vulytsi-1

Однак, як пояснили Карпію представники виконавчих органів влади, назви у табличках будуть ставити так, як це прописано у Рішенні міської ради від 25.12.2015 №52-04-07 «Про перейменування вулиць та провулків міста Бровари» — спочатку прізвище, потім ім’я. Наприклад, не «Олександра Белана» чи «Романа Шухевича», а «Белана Олександра» і «Шухевича Романа».

Провести процес декомунізації, розлучившись із комуністичним минулим, принаймні у Броварах, швидко та безболісно не склалося: рішення депутатів міської ради «Про перейменування вулиць та провулків», ухвалене 25 грудня 2015 року, викликало супротив у невеликої частини людей, які складаються з маргіналів та тих, хто свято вірить у те, що «хто був нічим, обов’язково стане всім» Навіть попри те, що під час громадських обговорень у 2015 році пропозицій щодо нових назв вулиць від громадян майже не надходило.

Щоправда, Феміда — на боці депутатів і міського голови і в суді першої інстанції, і в апеляції — щодо позовів щодо можливого порушення процедури ухвалення рішення про перейменування вулиць, то відмовлено у задоволенні.

Наразі, позивач Тетяна Немчина та група третіх осіб на боці позивача звернулися до Вищого Адміністративного суду України з касаційною скаргою, по якій відкрито провадження 5 вересня 2016 року. Позивач просить скасувати рішення судів попередніх інстанцій та направити справу на новий судовий розгляд. Дата розгляду касаційної скарги наразі не визначена.

Скільки триватиме процес заміни табличок по всьому місту — невідомо.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017