У власників ID-паспортів виникають проблеми з обслуговуванням в банках

Новини 21 Кві. 2017 р., 14:57 273

Багато українських банків відмовляють в обслуговуванні клієнтам, які на прохання пред’явити паспорт надають ID-картку замість звичної «книжечки». До Державної міграційної служби постійно надходять звернення щодо відмови працівників банків обслуговувати клієнтів з ID-картками, повідомляє 24 канал.

Зокрема, споживачі скаржаться на те, що банки відмовляються видавати власникам паспортних карток споживчі кредити в торгових мережах побутової техніки. Водночас, у клієнтів з паспортами старого зразка таких труднощів не виникає. За даними ДМС, найчастіше скарги з приводу ID-карт надходять на ПУМБ, Ідея Банк та ОТП Банк.

У Нацбанку України вже відреагували на такі скарги – шляхом розсилки банкам та профільним об’єднанням листа, де наголошується, що з 10 лютого 2017 року ID-картка вважається повноцінним аналогом класичного паспорта громадянина України.

З метою уникнення негативних наслідків і непорозумінь у роботі з клієнтами, НБУ вважає необхідним для банків вжити відповідні заходи щодо ознайомлення співробітників зі змінами в законодавстві. Зокрема, це стосується використання клієнтами ID-картки, яка є повноцінним паспортом громадянина України, наголошується в листі регулятора.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017