Члени виконавчого комітету 10 червня підтримали 19 із 20 винесених на засідання проектів рішень. Один проект – встановлення пам’ятного знаку заслуженому лікарю України, почесному громадянину Броварів покійному Івану Сокуру – виконком зняв на довивчення.

Як зазначила під час засідання виконкому начальниця відділу культури Катерина Мелікова, дружина покійного екс-головного лікаря Броварської лікарні Ольга Сокур хоче встановити своєму чоловікові за власний кошт на провулку Івана Сокура пам’ятний знак.

Рішення про надання дозволу на встановлення пам’ятного знака Івану Сокуру із розробленим проектом напису на провулку Івана Сокура одноголосно ухвалила комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків 21 березня 2018 року.

Ескіз майбутнього пам’ятного знака Івану Сокуру

Однак у членів виконавчого комітету виникли запитання: як виглядатиме цей знак – як пам’ятна дошка чи скульптура, де саме заплановано її встановити? Але Катерина Мелікова на ці запитання відповіді надати не змогла, посилаючись на те, що лише озвучила пропозиції, надіслані відділу культури головою комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків Дмитром Карпієм.

Голова засідання виконкому Григорій Голубовський зазначив, що попередній негативний досвід змушує це питання довивчити. За його словами, встановлення меморіальних дощок загиблим учасникам АТО на будинках, де вони не проживали, викликало невдоволення у мешканців цих будинків. Тож, щоб почути відповіді на свої запитання, члени виконкому вирішили на наступне засідання запросити Ольгу Сокур та Дмитра Карпія, а це питання зняти на довивчення.

Нагадаємо, меморіальну дошку пам’яті заслуженому лікарю України, почесному громадянину Броварів  Івану Сокуру, який з 1982 по 2008 роки очолював Броварську центральну районну лікарню, встановлено на будівлі поліклініки по вул. Шевченка кілька років тому. Однак вона з помилками. Загалом питання наявності помилок на цій та інших пам’ятних дошках підіймали на тому ж засіданні комісії за зверненням Олега Рожка. Тож комісія надала дозвіл рідним покійного лікаря на встановлення пам’ятного знака із розробленим проектом напису на провулку Івана Сокура. За словами Ольги Сокур, встановлення пам’ятного знака ініціювала «група товаришів Івана Сокура, в тому числі й депутати».

Стелу за власний кошт мають виготовити рідні Івана Сокура, а встановити її планують біля провулку – від вул. Київська до вул. В’ячеслава Чорновола,  який минулоріч назвали на честь лікаря. Точне місце мають спільно визначити управляння містобудування та архітектури після вивчення комунікацій.

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"