Учні з вадами зору здаватимуть ЗНО за окремими програмами

Новини 29 Січ. 2017 р., 12:34 28

У Міністерстві освіти і науки України працює робоча група, яка адаптуватиме програми зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для школярів з порушеннями зору. Про це повідомляється на сайті МОН.

Робоча група працюватиме до 30 січня. Фахівці з’ясують, які саме зміни потрібно внести до програм ЗНО з математики, української мови та літератури та історії України, щоби зробити їх доступними для дітей з особливими потребами. Програми не будуть спрощені, з них лише вилучать ті завдання, з якими дитина не зможе впоратися, користуючись шрифтом Брайля. Це впізнання видатних осіб, архітектурних споруд, порівняння геометричних фігур тощо.

До складу робочої групи, крім викладачів зазначених дисциплін, увійшли учасники розробки програм ЗНО, представники спеціальних установ та навчальних закладів, які працюють з дітьми з особливими потребами, а також фахівці МОН. Пропозиції робочої групи будуть оприлюднені на сайті Міністерства освіти і науки. Після громадського обговорення та доопрацювання вони будуть затверджені міністерством.

Передбачається, що адаптовані програми почнуть діяти з наступного навчального року, наприкінці якого діти з вадами зору зможуть складати ЗНО за допомогою шрифту Брайля.

До речі, 2016 року в Україні було надруковано шрифтом Брайля 22 видання різних авторів. З них — вісім творів Івана Франка.

НОВИНИ

20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018