Україна починає страждати від нестачі води

Новини 29 Бер. 2017 р., 10:46 72

Протягом останніх років рівень наповнення річок в Україні залишається на відмітці 20% від необхідного стандарту. Тобто Україна починає страждати від браку води. Це обумовлено вирубкою лісів, викидами промислових підприємств у водойми та проблемами з розчисткою водних артерій. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ефірі телеканалу ZIK.

«Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці», — наголосив міністр.

Однак за недбале ставлення до природних ресурсів жодне українське підприємство так і не покарали. Це пов’язано зі слабким українським законодавством, де за таке ставлення до природи передбачено лише адміністративну, а не кримінальну відповідальність.

Міністерство екології у співпраці з Генпрокуратурою розробило зміни саме до кримінального законодавства, якими передбачено підвищену відповідальність за шкоду, завдану природі. Але наприкінці минулого року парламент в дуже прискореному режимі ухвалив закон, яким у 2017 році заборонені будь-які перевірки, зокрема і екологічні. Таким чином, наразі міністерство природи фактично перебуває під мораторієм на проведення перевірок, зазначив Остап Семерак.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017