Уряд посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Новини 07 Кві. 2017 р., 10:39 58

На жаль, у наш час нерідко можна спостерігати випадки жорстокого поводження з тваринами, їх мордування та навіть вбивства. Розроблено законопроект, згідно з яким адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами буде посилено, повідомляє Checkpoint.

«На теренах України навіть діють декілька незаконних формувань (догхантерів), які у вкрай жорстокий спосіб знущаються над тваринами, вбивають їх. Крім того, вони фільмують свої злочинні діяння та розміщають їх у соціальних мережах, активно пропагуючи такий спосіб життя. Все це стало можливим за умови відсутності адекватного покарання з боку держави», — зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.

Зараз законопроект прийнято за основу. У разі його ухвалення в другому читанні, за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, які призвели до їх мучення або каліцтва, загрожуватиме адміністративний штраф від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз він становить від 9 до 21 НМДГ).

Також значно посилиться кримінальна відповідальність. Знущання над тваринами, що належать до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських спонукань, а також нацьковування тварин одна на одну з хуліганських чи корисливих мотивів, будуть каратися арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років (зараз — штраф до 50 НМДГ або арешт до 6 місяців).

Ті ж дії, вчинені у присутності малолітньої особи, каратимуться обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк (зараз — штраф до 200 НМДГ або обмеження волі до двох років).

За діяння, скоєні з жорстокістю або такі, що призвели до каліцтва або загибелі тварини, або вчинені групою осіб, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017