В Україні можуть заборонити виставляти сигарети на вітринах

Новини 03 Бер. 2017 р., 13:52 96

Тільки в січні поточного року в Україні було ліквідовано 129 тисяч приватних підприємців. За твердженням Національної організації роздрібної торгівлі (НОРТ), з часом така тенденція може посилитися, повідомляє УНІАН.

Причина криється не лише в жорстких податкових нормах, але й у можливій забороні демонстрації підакцизної продукції, якою торгують підприємці.

За словами президента НОРТ Юрія Бондарєва, 24 лютого до органів законодавчої та виконавчої влади було направлено 15 комплектів звернень з підписами підприємців. Звернення стосувалися недопущення втручання до роздрібної торгівлі, зокрема проти закриття вітрин із тютюновою продукцією.

Наразі зібрано понад 21 тисячу підписів проти законопроектів №4030-а та №4030а-1, які забороняють розміщення пачок із сигаретами на вітринах торговельних закладів.

Незадоволені не лише підприємці, але й покупці. У кількох районах Києва було проведено експеримент — там закрили вітрини з тютюновими виробами. Результатом експерименту стало катастрофічне зменшення доходів підприємців.

Ухвалення вказаних законопроектів призведе до непідйомних додаткових витрат, пов’язаних із переобладнанням місць продажу та вітрин. Багато підприємців будуть змушені закритися. Також це може стати приводом для нових акцій протесту підприємців. «Ми категорично проти цих законопроектів, оскільки вважаємо їх дискримінаційними, надмірними і шкідливими для малого і середнього бізнесу», — запевняє Юрій Бондарєв.

Економісти закликають замість «заборонного» регулювання зробити акцент на «стимулюючому» регулюванні. Воно, з одного боку, не буде занадто шкідливим для бізнесу, а з іншого — поступово переключатиме увагу покупців на товари, не шкідливі для здоров’я.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017