В Україні планують скоротити кількість святкових вихідних

Новини 30 Січ. 2017 р., 15:27 101

Незабаром Верховна Рада розгляне законопроект «Про державні та інші свята, пам’ятні дати та скорботні дні України».

Згідно з проектом, дні 8 березня та 1 травня пропонується позбавити статусу святкових вихідних днів. А вихідний 9 травня буде перенесено на 8 травня, щоби разом з усією Європою вшанувати пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

За словами директора Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, так Україна продовжує дотримуватися взятого курсу на декомунізацію. Загалом кількість державних святкових вихідних планують скоротити з 11 до 9. «Якщо ж не скасувати, то 11 державних святкових вихідних в Україні перетворюються на 15-20», — зазначає В’ятрович.

Пропонується додати наступні вихідні дні: Шевченків день (9 березня) та День сім’ї (друга п’ятниця вересня). А також відмовитися від перенесення свят, коли ті припадають на суботу та неділю (крім Нового року, Різдва та Великодня).

Після громадського обговорення проект розглянуть у Кабміні, а згодом спрямують до Верховної Ради. Володимир В’ятрович сподівається на підтримку в парламенті. За словами голови комітету Верховної Ради з питань та духовності Миколи Княжицького, комітет готовий розглянути проект максимально швидко, щойно він надійде.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018