В Україні стартувала програма «Доступні ліки»

Новини 03 Кві. 2017 р., 12:58 108

Відтепер хворі на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет зможуть отримувати необхідні лікувальні препарати безкоштовно або з незначною доплатою. З 1 квітня в Україні почала діяти програма «Доступні ліки». Аптеки на добровільних умовах підписують договір з місцевими органами влади та стають учасниками програми, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Пріоритетність надано лікуванню саме від цих хвороб, оскільки вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Як же хворі можуть отримати безкоштовні ліки? Потрібно звернутися до лікаря, отримати правильно оформлений рецепт та завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки». Там хворий може отримати лікарські препарати згідно з рецептом. Вартість ліків повністю або частково сплачує держава.

За рецептом лікаря можна отримати наступні препарати (зазначено міжнародні непатентовані назви діючої речовини ліків):

Серцево-судинні захворювання: аміодарон, амлодипін, атенолол, верапаміл, гідрохлортіазид, спіронолактон, фуросемід, дигоксин, еналаприл, ізосорбіду динітрат, карведілол, клопідогрель, метопролол, нітрогліцерин, симвастатин, бісопролол.

Бронхіальна астма: беклометазон, будесонід, сальбутамол.

Діабет II типу: метформін, гліклазид.

Ліки можна отримати в будь-якій аптеці, яка підписала договір з місцевим органом влади. У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування. Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, можна обрати іншу торгову назву та доплатити різницю. Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який був заявлений на участь у програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно. Дорожчий препарат пацієнт може отримати за умови доплати різниці між мінімальною вартістю та роздрібною ціною обраного препарату.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) успішно діє в багатьох країнах світу та передбачає забезпечення пацієнтів безкоштовними ліками або значною знижкою на препарати. У більшості розвинених країн існує практика державної регуляції цін на медикаменти. Це дозволяє уникнути необґрунтованого завищення цін на ліки.

На 2017 рік на програму «Доступні ліки» Уряд виділив 500 млн гривень. Кожна з аптек повинна надавати місцевій владі фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримувати повернення коштів з місцевих бюджетів протягом 15 робочих днів, зазначається в повідомленні.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017