Останнім часом багато людей обирають вегетаріанський спосіб харчування, основою якого є виключення з раціону м’яса тварин. Звісно, людина має право обирати, чим себе годувати, але дискусії між м’ясоїдами та вегетаріанцями тривають. Хтось каже, що така дієта не є повноцінною та збалансованою, а інші – що вегетаріанство корисно для здоров’я людини. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розказала про міфи такого способу харчування.

«Близько 7 років тому на просторах інтернету почала поширюватись неправдива інформація, начебто ВООЗ визнало вегетаріанство хворобою, а саме – психічним розладом. З часом ця неправдива інформація почала ширитися по медіа. Навіть після офіційного спростування ВООЗ, для багатьох людей ця новина залишила невірне сприйняття такого стилю життя», – пояснює пані Уляна.

За словами очільниці МОЗ, належним чином спланований вегетаріанський раціон харчування є здоровим, збалансованим та в багатьох випадках корисним для профілактики багатьох захворювань. Академія харчування та дієтології США підтверджує, що така дієта підходить для людей на всіх етапах життєвого циклу, в тому числі жінкам під час вагітності й лактації, немовлятам, дітям, підліткам, людям похилого віку, а також спортсменам.

Уляна Супрун посилається на наукові дослідження, які вказують, що рослинна їжа визнається як не тільки повноцінною для харчування, але також як спосіб профілактики та зменшення ризику появи багатьох хвороб. Також дослідження доводять, що вегетаріанці мають нижчі ризики появи серцево-судинних захворювань, надмірної ваги та ожиріння та деяких видів раку.

«Щоб бути корисною, рослинна дієта має бути дотримана ретельно та уважно. Адже це не означає просту відмову від м’яса та продуктів тваринного походження. Саме здоровий рослинний раціон (овочі, фрукти, насіння), а також повноцінна заміна тваринного білка на рослинний (бобові, соєві продукти, горіхи) сприяють зменшенню ризику появи багатьох захворювань. Якщо ж ви не їсте м’яса, втім компенсуєте це малопоживною їжею – очікувати на якісь корисні ефекти для здоров’я марно», – порадила Уляна Супрун.

Якщо людина вирішила розпочати таку дієту, радять підійти до цього зважено:

  • починати повільно та поступово прибирати м’ясо та продукти тваринного походження з раціону;
  • заздалегідь спланувати свій оновлений раціон, щоб отримувати достатньо поживних речовин;
  • проконсультуватися з лікарем, який допоможе обрати найкращу стратегію переходу на новий стиль життя.
Поділитись

Про Автора