Прокуратура Київської області вимагає повернути землі водного фонду вартістю понад 40 млн грн із незаконного користування двох забудовників на території міста Бровари.

Як зазначено у повідомленні на офіційному сайті прокуратури Київської області, у 2006 році Броварською міською радою було передано в оренду двом товариствам землі площею майже 80 га вартістю понад 40 млн грн для багатоквартирної житлової забудови на території ІІ мікрорайону Броварів, для яких характерний високий рівень ґрунтових вод.

За даними прес-служби прокуратури, відведення земель відбулось в порушення вимог земельного та водного законодавства, оскільки вказані землі включають в себе мережу осушувальних каналів та озеро «Світловщина», яке виконує функцію водозбору з території ІІ мікрорайону м. Бровари і через систему каналів спрямовує надлишки вод до річки Осинки. Згідно Закону заборонено будівництво будь-яких споруд у прибережних захисних смугах навколо водойм.

Наразі Броварська міська прокуратура звернулася з позовною заявою в інтересах держави до Броварської міської ради та товариства про визнання незаконним та скасування рішень міської ради, визнання договорів оренди землі недійсними.

Поділитись

Про Автора