Цієї ночі озеро в районі пров. Озерного, вул. Вербної, Петропавлівської та Коновальця змінило свій колір із природнього на червоно-бордовий. З водойми повтікали черепахи та інша фауна. А згодом перехожі помітили біля берегів мертву рибу. Місцеві мешканці викликали поліцію та фахівців. Експерти відібрали воду та мертву рибу для аналізів і встановлення причин можливого забруднення. Про це у Фейсбуку розповіли очевидці.

Жителі прилеглих будинків запідозрили, що хтось міг навмисне отруїти водойму. Втім, достеменні причини зміни кольору озера та мору риб наразі невідомі.

Мешканці помітили, що риба в озері здохла

Вже під вечір міський голова Ігор Сапожко прозвітував, що фахівці відібрали необхідні проби та провели потрібні дослідження. На результати очікують найближчим часом.

Такий вигляд мало озеро зранку

Зі слів мера Броварів, зараз вода знову має звичний колір, а живність повернулася до водойми. Це підтвердили і місцеві мешканці. Попри те, посилаючись на очевидців, міський голова зазначив: «червона пляма» просто встигла розійтися по всій поверхні води й осісти. Отож, Ігор Сапожко закликав до оприлюднення результатів досліджень проб води утриматись від риболовлі в озері.

Ось так виглядає озеро надвечір

Зазначимо, всі опитані фахівці вказують, що до отримання результатів дослідження говорити про причини можливого забруднення зарано. Однак, зі слів головного еколога Броварів Юрія Жимайлова, він так само підозрює забруднення – ймовірно, каналізаційними стоками, які могли злити навмисне. З його слів, нещодавні дощі також могли розмити чиюсь вигрібну яму.

На думку керівниці броварського районного відділу лабораторних досліджень Віри Товстоног, на мор риби могла також вплинути спека, яка змінилася різким похолоданням. Тому необхідно дочекатися результатів досліджень. А їх зазвичай проводять протягом не менш як 5 днів.

Фото – Аліна Тананай, Михайло Кривошлик

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій