Відсьогодні підприємцям печатки не потрібні

Новини 19 Лип. 2017 р., 18:05 50

19 липня набув чинності закон України, згідно з яким фізичні та юридичні особи більше не зобов'язані використовувати печатки на документах. Про це повідомляє Еспресо.TV.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями» був опублікований у виданні «Голос України» 19 квітня і набув чинності сьогодні, 19 липня 2017 року.

Документ удосконалює державне регулювання використання печаток у господарській діяльності. Так, згідно з ним, із законодавства виключається вимога про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання). Також виключається можливість визнання документа недійсним через відсутність на ньому печатки. Документи вважаються достовірними за умови наявності на них підпису уповноваженої особи.

Крім того, виключається необхідність використання печаток у стосунках між приватними підприємствами та державними органами (органами місцевого самоврядування).

Законом встановлюється адміністративна відповідальність (штраф від 850 до 1700 грн) за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на документах.

Нагадаємо, Верховна Рада України у березні 2017 року скасувала вимоги щодо обов'язкового використання печаток на документах. 14 квітня Президент України підписав закон щодо скасування вимоги про обов’язкове використання печаток.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017