Минулого тижня у Броварах збільшилось число хворих на грип і ГРВІ. Були зареєстровані поодинокі випадки кашлюку, скарлатини, кору, а в садочку «Теремок» стався спалах вітряної віспи. Протягом семи днів лікарі знову зафіксували випадок кліщової хвороби Лайма, а також – вірусного гепатиту. Про це йдеться в останньому звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначають в установі, хворим на вірусний гепатит виявився 65-річний пенсіонер. Його діагноз попередній, лабораторно ще не підтверджений. Пацієнт перебуває на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.

На грип та ГРВІ з 9 по 15 листопада занедужали 795 осіб. Це всього на 15 хворих більше, ніж за тиждень до того. Нагадаємо, позаминулого тижня фахівці зареєстрували значне збільшення захворюваності – десь на третину.

Цього разу, як завжди, найбільше серед недужих дітей –  562, тобто 70,7%. Інтенсивний показник захворюваності становив 598,7 на 100 тис. населення. Це на 39% менше епідемічного порогу по Броварах і району, як і позаминулого тижня.

Серед окремих інфекцій із крапельним механізмом зараження за вказаний період занедужали 18 осіб. Зростання відбулось головно за рахунок вітряної віспи, спалах якої зареєстрували в садочку «Теремок». Натомість на кір захворіли двоє дорослих, одного з яких поклали до стаціонару.

Також у Броварах виявили випадок кашлюка в неорганізованої у садочок чи школу дитини. Як зазначають лікарі, маленький пацієнт був щеплений від цієї недуги, але не повністю. Окрім того, за тиждень у місті один учень школи №6 «підхопив» скарлатину. Дитину лікують амбулаторно.

Не обійшлося і без кліщової інфекційної хвороби Лайма, яку останнім часом знову почали реєструвати в Броварах. Фахівці відділу лабораторних досліджень підтвердили один випадок за останній тиждень. Дорослий пацієнт лікується амбулаторно. Укус кліща стався на Житомирщині.

Із-поміж кишкових розладів за останні 7 днів зареєстрували 17 випадків гастроентероколітів. 11 із них були шпиталізовані. Серед хворих 15 є дітьми, з яких 6 ходять до шкіл чи садочків: двоє в ДНЗ «Теремки» та по одному в школи №№ 1 і 2, садки «Ромашка» і «Теремок».

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій