Минулого тижня у Броварах трохи зменшилось число хворих на грип і ГРВІ. Водночас у місті виявили 1 випадок заразного туберкульозу та 2 інфікування вірусним гепатитом. Також троє дітей підхопили скарлатину – усі є учнями шкіл на Торгмаші. Про це йдеться в останньому звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначають в установі, хворими на вірусний гепатит виявилися 28- і 51-річні дорослі. В обох діагноз попередній, лабораторно ще не підтверджений. Пацієнти шпиталізовані в інфекційне відділення Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.

Хворий на туберкульоз має відкриту, тобто заразну, форму. Занедужав 36-річний безробітний. Діагноз встановили при зверненні за медичною допомогою. Тепер пацієнт лікується в обласному протитуберкульозному диспансері.

Серед окремих інфекцій із крапельним механізмом зараження за вказаний період  занедужали 23 особи. Найбільше було хворих на вітряну віспу – 17. Також двоє заразились кором – один 34-річний дорослий і одна дитина, яка не відвідує шкіл чи садочків.

За тиждень фахівці зареєстрували 3 випадки скарлатини. Усі – в учнів зі шкіл на Торгмаші. Двоє навчаються у ЗОШ № 2, іще один – в гімназії ім. Олійника. Нагадаємо, що в жовтні у садочку «Теремки», який також на Торгмаші, зафіксували спалах цієї недуги.

На грип і ГРВІ з 23 по 29 листопада захворіла 891 особа, що на 45 менше, ніж попереднього тижня. Найбільше серед недужих дітей –  622, тобто 69,8 %. Інтенсивний показник захворюваності становив 671,0 на 100 тис. населення. Це на 31,9% менше епідемічного порогу по Броварах і району.

Серед кишкових розладів за останні 7 днів зареєстрували 8 випадків гастроентероколітів. 7 із 8 пацієнтів були шпиталізовані. Серед хворих є лише один дорослий. Решта – діти, з яких 3 ходять до навчальних закладів міста: у садочки «Ластівка» та «Ялинка», до школи № 6.

Покусаних тваринами минулого тижня було четверо. На двох із них напали пси по вул. Шевченка. Іще на одного – в районі «Прометея». Усі тварини відомі, тож профілактичної вакцинації проти сказу потерпілим не призначали, принаймні до закінчення спостереження за нападниками.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій