У Великодимерській громаді 8 липня 2018 року відбулися вибори старост та депутата селищної ради.

Мешканці Бобрика, Жердової, Рудні та Шевченкового, що входять до складу Великодимерської об’єднаної територіальної громади, обирали своїх старост. Загалом явка виборців була досить непоганою як для середини літа. Найбільше людей проголосувало у Рудні, найменше – у Бобрику.

Обійшлося без несподіванок. Перемогу здобули «старі» знайомі – кандидати, обрані у 2015-му головами відповідних сільських рад, а з утворенням громади – виконували обов’язки старост. У Бобрику вітання приймає Микола Литвин, який був єдиним кандидатом, у Жердовій – Тетяна Зубко, у Рудні переміг Олександр Карчевський, а у Шевченковому – Володимир Йовенко.

Результати виборів у Бобрицькому старостинському окрузі:

взяли участь 467 осіб – 29,2% від загальної кількості виборців.

Микола Литвин – 459 голосів «за» (8 бюлетенів визнані недійсними).

Якщо говорити про конкуренцію, то найгарячішою була ситуація у Жердовій, де на посаду старости претендували одразу п’ять кандидатів: Тетяна Зубко, Дмитро Іванов, Олександр Короленко, Петро Миронець та Віктор Шусть. Перемогу здобула досвідчена у виборчих перегонах Тетяна Зубко. Та все ж найближчого конкурента, а ним виявися Віктор Шусть, вона випередила лише на 31 голос.

Результати виборів у Жердівському старостинському окрузі:

взяли участь 798 осіб – 42,2% від загальної кількості виборців.

Тетяна Зубко – 310 голосів «за»

Віктор Шусть – 279

Олександр Короленко – 157

Петро Миронець – 24

Дмитро Іванов – 10

18 бюлетенів визнано недійсними.

У Шевченковому амбіцій достатньо молодого Ярослава Халєєва виявилося замало, аби випередити Володимира Йовенка. Не вдалося це і Григорію Жиглію. У підсумку – упевнена перемога пана Йовенка.

Результати виборів у Шевченківському старостинському окрузі:

взяли участь 985 осіб – 37,8% від загальної кількості виборців.

Володимир Йовенко – 613 голосів «за»

Ярослав Халєєв – 343

Григорій Жиглій – 21

8 бюлетенів визнані недійсними.

У Рудні пікантності виборчому процесу додавало рішення балотуватися на посаду старости екс-голови сільської ради Алли Кадирової. Вона програла у 2015 році на виборах сільського голови Олександру Карчевському. Взяти реванш у 2018 році на старостинських перегонах пані Кадировій не вдалося. Вона програла все тому ж Карчевському 200 голосів.

Результати виборів у Рудні:

взяли участь 898 осіб – 54% від загальної кількості виборців.

Олександр Карчевський – 510 голосів «за»

Алла Кадирова – 310

Ганна Макаров – 32

46 бюлетенів визнано недійсними.

Можна було б назвати перші вибори старост у Великодимерській громаді досить спокійними, аби не події у тій же Рудні, де перегони завершилися двома заявами до поліції. У п’ятницю, 6 липня, у центрі села, а цей день був там базарним, з’явився намет громадської організації «Антикорупційний рух «Стоп-корупція».  З намету та з рук восьми-десяти молодих людей, активістів організації, які не є мешканцями Рудні, впродовж чотирьох годин (з 8-ї ранку до 12-ї) розповсюджувалися агітаційні матеріали. Саме вони й стали причиною звернення до поліції на той момент одного з кандидатів Олександра Карчевського та працівників старостинського апарату Рудні. У заявах вказано, що матеріали містили недостовірну  інформацію, мали наклепницький характер як щодо безпосередньо Олександра Карчевського, так і діяльності апарату взагалі.

Обидві заяви того ж дня були зареєстровані у Броварському відділі поліції під номерами 4075 і 4076.

У Великій Димерці проводилися також проміжні вибори депутата селищної ради. Депутатський мандат став вакантним після того, як Віктор Постол добровільно склав із себе депутатські повноваження. Претендент був один – 29-річний Андрій Федоренко, юрист за фахом, помічник народного депутата на громадських засадах Павла Різаненка. За результатами виборів Андрій Федоренко став депутатом Великодимерської селищної ради. За його кандидатуру віддали свої голоси 138 громадян із 140, які прийшли на вибори.

Анатолій Гаркуша

P.S. Громадська організація «Антикорупційний рух «СТОП КОРУПЦІЯ»  була зареєстрована у квітні 2016 року депутатом облради від ВО «Батьківщина» Олегом Кищуком.

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"