Вигулювання за правилами: за що можуть оштрафувати власника собаки

Новини 22 Кві. 2017 р., 16:48 603

Чинні правила утримання тварин у населених пунктах були розроблені ще минулого століття. Однак, життя не стоїть на місці, і нині у деяких містах України вже запроваджуються нові норми. Так, оновлені правила вже успішно діють у Дніпрі. Одним з головних пунктів нових правил є обов’язкова реєстрація та чіпування собак, повідомляє Сегодня.

Під реєстрацією мається на увазі внесення тварини до єдиної міської бази даних, а чіпування — це введення під шкіру собаки спеціального мікрочіпа, який містить інформацію про тварину. Також собаки носитимуть на ошийнику жетон, де буде вказано ім’я тварини та контакти власника. Ця процедура обійдеться власникам у 170 гривень. Але для малозабезпечених верств населення, зокрема для пенсіонерів, реєстрацію та чіпування домашніх улюбленців робитимуть безкоштовно.

Перевіряти, чи є у тварини чіп, не будуть, але, якщо не зареєстрований належним чином собака когось покусає, власник відповідатиме не лише за наслідки укусу, але й за це порушення. А ось котів чіпуватимуть виключно за бажанням власників.

Ще одним важливим моментом є обов’язкове прибирання за твариною на прогулянці. Співробітники поліції складатимуть на порушників адмінпротоколи, а штрафи сягатимуть 300-1500 грн, в залежності від того, чи вперше порушені правила, чи подібні порушення вже мали місце.

Треба зазначити, в європейських країнах уже давно власники собак, виходячи на прогулянку зі своїм улюбленцем, беруть із собою пакетик для прибирання. Але наші співвітчизники скептично ставляться до нововведень. Потрібно не лише запроваджувати систему штрафів, але й оновлювати та розвивати інфраструктуру — облаштовувати спеціальні місця для вигулу собак, впевнені власники тварин.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017