Український інститут національної пам’яті ще 13 жовтня презентував настільну гру з елементами тактики та стратегії «УПА – відповідь нескореного народу» в межах фестивалю «Історія:UA». Наразі гру поширюють на безоплатній основі. Потрібно лише написати звернення на адресу Інституту. Гру можуть замовити органи місцевого самоврядування, навчальні заклади, громадські об’єднання (що працюють з підлітками), державні та комунальні установи, які проводять діяльність із формування у громадян патріотизму і національної свідомості.

Як зазначено на сайті Інституту, до розроблення та випуску гри долучилися Центр дослідження визвольного руху, Український кризовий медіа-центр та Юрій Смертига.

У посібнику використані фото, документи та ілюстрації з архіву Центру досліджень визвольного руху; Галузевого державного архіву Служби безпеки України; Державного архіву Волинської області; Державного архіву м. Нюрнберга (Staatsarchiv Nürnberg), ФРН; Електронного архіву українського визвольного руху avr.org.ua; Архіву видавництва «Літопис УПА»; надані Військово-історичним клубом «Сотня Сіроманці» (Чикаго, США).

Щоб безкоштовно отримати гру, треба:

 1. Написати лист на ім’я Голови Інституту Володимира В’ятровича від імені державного органу, органу місцевого самоврядування, навчального закладу, громадського об’єднання (що працює з підлітками), державних та комунальних установ, закладів, які проводять діяльність із формування у громадян патріотизму і національної свідомості, відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу (далі – заявник). Лист підписується керівником.
 2. У тексті листа обов’язково вказати:
 • назву та кількість примірників гри, які заявник бажає отримати;
 • мету розповсюдження;
 • в тексті обов’язково зазначити, про «ОТРИМАННЯ НА БЕЗОПЛАТНІЙ ОСНОВІ»;
 • контактну особу Заявника, з якою можна буде координувати дії щодо пересилання гри.
 1. Лист надсилається:
 • поштовим відправленням за адресою: вул. Липська, 16, м. Київ, 01021; Український інститут національної пам’яті;
 • на електронну пошту – [email protected].
 1. Після отримання листа та його реєстрації співробітники Інституту зв’яжуться з контактною особою для уточнення необхідної інформації та погодження термінів і способу передачі гри.
 2. Гру можна отримати безпосередньо за місцем знаходження Інституту у час, погоджений зі співробітниками.
 3. Передача гри здійснюється тільки після надання належним чином оформленого Акту приймання-передачі. Акт готується співробітниками Інституту двох примірниках, які підлягають двосторонньому погодженню та підписанню керівниками, скріплюються печатками у разі наявності. Після підписання акту заявником один примірник  залишається в Інституті.

Гра «УПА – відповідь нескореного народу» стала продовженням ідеї популяризації історії новими засобами. Минулого року Український інститут національної пам’яті уже презентував настільну гру «Українська революція 1917-21 рр. Сто років боротьби», яка викликала величезний інтерес та схвалення, особливо серед учителів історії та учнів, які використовували гру як елемент підготовки до ЗНО з цієї теми.

 

Поділитись

Про Автора