Висновок екологічної інспекції щодо невідомої речовини у Красилівці: «має неприємний запах, у воді не розчиняється»

Новини, Новини Броварщини 31 Тра. 2017 р., 15:29 297

Наприкінці березня цього року до сільської ради Красилівки надійшли скарги, що по вулиці Павленка не встановлений вантажний автомобіль (чи автомобілі) вивантажили невідому речовину з неприємним запахом. Тоді ж на місце події були викликані представники ДСНС та інших служб.

4 квітня в РДА відбулася нарада з цього приводу, де вирішили вжити заходів, головним з яких, зрозуміло, стало питання вивозу речовини (приблизно до 50 тонн).

Минуло вже понад два місяці, і ми вирішили поцікавитись розвитком подій. Мусимо констатувати, що порошок, який, до речі, у кількох купах знаходиться неподалік житлових будинків, досі перебуває на місці.

За цей період своє слово сказала Державна екологічна інспекція у Київській області, яка разом з працівниками поліції здійснила перевірку з виїздом на місце події. І ось що інспекція відповіла у листі на адресу Броварської РДА. Опустимо словесну неконкретику, характерну для подібних листів з-під пера чиновників, а зосередимо увагу на одному невеличкому абзаці. Глибокодумність висновку не може не вражати: «Візуально дана речовина похожа на подрібнену ізоляцію від електропровідників і при спалюванні має неприємний запах та в воді не розчиняється».

І все? Здається, такий висновок можна написати і в робочому кабінеті. Тобто структура, покликана стежити за екологічним станом, практично обмежилася сухою констатацією. Та й сама речовина фактично залишилася «невідомою».

До речі, неприємний запах вона має не тільки під час спалювання, вона просто його має. І одразу напрошується запитання – що далі, які рекомендації? Рекомендацій немає. Ну лежить, то хай і лежить. До речі, якщо у квітні місце вивантаження цих відходів були хоча б визначені червоною стрічкою, то нині її вже немає.

Зрозуміло, що проблема утилізації падає на плечі місцевої влади, тобто Красилівської сільської ради. Сільський голова Раїса Нагібіна повідомила, що спочатку звернулася телефоном до полігону «Десна-2». Речовину вони не можуть прийняти, оскільки це промислові відходи. Порадили звернутися до димерського підприємства «Регіон-2001», яке теж займається утилізацією відходів. Раїса Нагібіна написала офіційного листа і на сьогодні чекає відповіді, чи зможуть вони прийняти красилівський «вантаж».

Микола Іваненко

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017