Міністерство охорони здоров’я України розпочало інформаційну кампанію «До школи», у рамках якої дає поради батькам учнів та учениць.

На думку фахівців МОЗ перед початком навчального року 2018-2019 батькам дітей шкільного віку варто зробити кілька важливих речей.

 • ВИБРАТИ ЛІКАРЯ ДЛЯ ДИТИНИ І ПРОЙТИ ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ОГЛЯД

Важливо пройти профогляд, щоби пересвідчитися, чи все гаразд зі здоров’ям вашої малечі, а також отримати довідку для школи і корисні поради від фахівця/-чині про профілактику хвороб у школі.

Лікар вашої дитини за необхідності направить на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів (за потреби), а також видасть необхідну для школи довідку. У довідці про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду лікар зазначить групу для занять фізичною культурою. А у разі, якщо дитина має певне захворювання, то в цій довідці може бути зроблено відповідний запис (за згодою одного/-ієї з батьків).

Усі послуги ваших педіатра чи сімейного лікаря — безоплатні для вас, їх оплачує Нацслужба здоров’я. Детальніше про ці тут.

 • ПЕРЕВІРИТИ, ЧИ Є В ДИТИНИ ВСІ НЕОБХІДНІ ЩЕПЛЕННЯ

Календарем профілактичних щеплень визначено найоптимальніший час уведення вакцин для ефективного захисту дітей від інфекційних хвороб. Перед початком навчального року надолужте всі пропущені щеплення.

Вакцини, що входять до Національного календаря щеплень, Україна закуповує за кошти державного бюджету, тобто для дітей вони безоплатні. Це вакцини від десяти інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Усі вакцини необхідні для імунізації згідно з Календарем щеплень в країні є.

 • ПРИДБАТИ ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ ТА ФОРМУ

А ви знали, що існують чіткі вимоги до шкільного одягу та приладдя? Наприклад, безпечний і якісний шкільний портфель повинен важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи. Загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з приладдям, не враховуючи вагу ранця, не має перевищувати:

 • I–II клас — 1,5–2,0 кг;
 • III–IV клас — 2,0–2,3 кг;
 • V–VI клас — 2,3–3,0 кг;
 • VII–VIII клас — 3,0–3,5 кг;
 • IХ–ХII клас — 3,5–4,5 кг.

Шкільна форма має містити щонайменше на 50% натуральних волокон, а блузки і сорочки для дітей молодших і середніх класів мають бути виключно натуральними. Шкільна форма не повинна обмежувати рухи дитини та має забезпечувати тепловий комфорт організму відповідно до сезону року.

 • ПОДБАТИ ПРО РОБОЧЕ МІСЦЕ ШКОЛЯРИКІВ

Щоби зберегти здоров’я дитини, дуже важливо, щоб вона вчилася у сприятливих умовах. Тут мають значення багато умов – від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітлення. У наступних публікаціях МОЗ пообіцяли розповісти про основні вимоги до робочого місця дитини у школі, а також як організувати сприятливе і здорове робоче місце вдома.

 • ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ДОТРИМУВАТИСЯ ГІГІЄНИ

Мити руки перед їжею і після туалету – найпростіше правило, яке захистить вашу дитину від десятка хвороб. Напередодні 1 вересня МОЗ іще раз нагадають про основні правила гігієни у школах.

 • НАЛАШТУВАТИСЯ ПСИХОЛОГІЧНО

Психологічний комфорт дуже важливий як для дітей, так і для батьків. У наступних публікаціях МОЗ детально розкажуть, як зустріти 1 вересня без стресу й паніки, про що говорити з дітьми перед школою і як зберегти психологічний баланс батькам. Окрім того, писатимуть про булінг: як визначити, чи не цькують вашу дитину у школі і чи вона не цькує інших.

Зберігайте спокій і готуйтесь до школи!

Фото – Том Шульц

Поділитись

Про Автора