Якщо станом на березень на рахунках у субсидіантів у надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги, – повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Якщо домогосподарство економило чи отримало субсидію «заднім числом» за ті місяці, коли оплата комунальних рахунків відбувалася власними грошима, воно має право вимагати зменшеної за лютий платіжки на суму невикористаної житлової субсидії.

Як зазначають у відомстві, якщо на рахунках чимала переплата, домогосподарство може розраховувати на ці кошти також і в квітні.

Наприклад, станом на березень в особистому кабінеті субсидіанта висвічується невикористана субсидія на суму 1500 грн. Домогосподарство спожило у лютому газу на суму 1000 грн. Таке домогосподарство має право вимагати перерахунку платіжки за лютий, де згідно із законом має стояти сума до сплати «нуль». Решту 500 грн переходить на квітень. І якщо сім’я спожила у березні газу на 1000 грн, їй у квітні залишається доплатити лише 500 грн.

Субсидія, яку таке домогосподарство отримало готівкою у березні та отримає в квітні, завдяки розумному споживанню енергоресурсів та наявності на рахунку в надавача послуги невикористаної допомоги, може бути використана на власний розсуд сім’ї.

Броварська районна державна адміністрація повідомляє, що мешканці Броварського району можуть мати проблеми щодо видачі субсидій у готівковій формі через технічні проблеми. Певна частина одержувачів пенсії не ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії і, як наслідок, виплата цим особам житлової субсидії у готівковій формі здійснюватиметься через АТ «Ощадбанк». Тому для отримання житлової субсидії у готівковій формі необхідно звернутися до будь-якого відділення Ощадбанку з паспортом та кодом.

Нагадаємо, із березня 2019 року стартувала ще одна модель монетизації субсидій: «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вилачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії.

Поділитись

Про Автора