Як навчити дитину не запізнюватися

Новини 14 Тра. 2017 р., 16:28 49

Як казав один з персонажів казки «Аліса в країні чудес», час не любить, коли його вбивають. Дійсно, з часом потрібно дружити. Як допомогти дитині подружитися з годинником та згодом стати пунктуальним, планувати час для навчання та розваг, розповів портал Наша мама.

Запізнення — це порушення дисципліни
Потрібно розвивати в собі і своїй дитині самодисципліну — здатність діяти незалежно від бажань та емоцій. Щоби зміцнити цю якість, варто дотримуватися декількох правил:

— дотримуйтесь порядку в домі та стежте за собою;
— намагайтеся дотримуватися обіцянок;
— виконуйте план, який собі намітили на день, тиждень, місяць;
— переконуйте себе в тому, що ви дисциплінована людина, знаходьте численні підтвердження у своїх вчинках.
Якщо вам вдається дотримуватися цього плану, ваша дитина обов’язково перейме ваші здібності до самодисципліни і незабаром приємно вас здивує.

Дотримуйтесь режиму дня всією сім'єю
Дитина і дорослі мають трудитися і відпочивати в єдиному ритмі, сідати їсти та лягати спати в один і той же час щодня. Порушення розпорядку дня більш ніж на годину загрожує тим, що наш внутрішній годинник збивається, ми починаємо відчувати стрес і втрачаємо працездатність. Для початку складіть графік на будні та вихідні, який вважаєте прийнятним для себе та малюка. У ньому необхідно врахувати 9-10 годин сну для дитини, 7-8 годин — для себе, гігієнічні процедури, 3-4 разове харчування, навчання або ігри. Обговоріть цей графік з дитиною, враховуйте його побажання: виділіть час для ігор, занять і творчості, прогулянок, секцій та гуртків.

Настрій з ранку програмується з вечора
Зранку налаштовуйте себе і дитину на позитивний лад. Ласка, обійми та ніжність — найкраще, що ви можете використовувати, коли будите дитину. Ввечері приділіть увагу спілкуванню з малюком, а не вмикайте телевізор. Пам’ятайте: ранковий стрес може стати причиною розсіяної уваги і дратівливості протягом усього дня. Щоби зранку не метушитися, а присвятити час більш приємним речам, намагайтеся максимально зібратися з вечора.

Обов’язкові ранкові ритуали
До 7-10 років дитина ще не може себе організувати, а відмова від ранкових ритуалів (умивання, прибирання ліжка) може сприяти формуванню у дитини нездорових звичок. Зранку батькам потрібно не тільки зібратися самим, але й зібрати та скоординувати дії дитини, яка може в будь-який момент загратися і про все забути. Дитина робитиме все по порядку і з бажанням, якщо ви самі разом з нею кожен день проробляєте одні й ті ж процедури: робите зарядку, чистите зуби, приймаєте душ, снідаєте, одягаєте охайний одяг, доглядаєте за взуттям і т. д.

Дитина потребує уваги та допомоги
Гарний спосіб нічого не переплутати і не забути зранку — табличка з переліком ранкових справ. Якщо дитина ще не вміє читати, можна все намалювати у вигляді зрозумілих картинок або символів (зубна щітка, гребінець). Не розраховуйте, що малюк буде все це робити самостійно, без вашої допомоги. На момент пробудження дитини більшу частину своїх справ ви вже маєте завершити, за рахунок цього з’явиться можливість приділити їй увагу. За успішне і швидке ранішнє приготування обов’язково похваліть дитину та заохотьте її.

Вставайте та лягайте раніше
Навіть найретельніша організація буде безсила, якщо ви або ваша дитина не виспалися. Розсіяна увага та погане самопочуття зранку можуть зіграти з вами злий жарт. Та й сигнал будильника після 3-4 годин сну можна не почути. Доведено, що хронічний недосип погано впливає на організм людини, особливо він шкідливий для зростаючого організму. Дитина потребує 1-3 додаткових години сну, тому не може лягти одночасно з дорослими і прокинутися разом із ними. Виставляйте будильник на такий час, щоби спокійно зробити всі справи. Зазвичай 30-60 хвилин достатньо, щоб зібратися в школу або дитсадок, якщо більша частина справ перероблена, а речі зібрані вже з вечора.

Точно розраховуйте час
Розраховуйте час згідно з реальними потребами. Час на зарядку, сніданок, дорогу до школи має відповідати істині. Не сподівайтеся, що встигнете добігти за три хвилини, якщо зазвичай витрачаєте близько десяти. Крім того, до загального часу краще додати хвилин 10-15 на форс-мажор (розлите на шкільну форму молоко, зниклі кудись окуляри і т. д.).

Спочатку зібратися, а потім розважатися
Випити тепле какао та подивитися улюблений мультик — відмінний план на ранок, але лише після того, як ви і малюк будете повністю готові до виходу (залишиться тільки одягнутися, взутися і взяти портфель або улюблену іграшку). Якщо раптом ви щось забудете і схаменетеся за п’ять хвилин до виходу, то, швидше за все, ви не встигнете. Одягайтеся до сніданку і привчайте до цього дитину.

Готуйтеся з вечора
Увечері потрібно приготувати собі все необхідне для ранкових зборів. Одяг має бути підібраний та акуратно вивішений на стілець або вішак, аксесуари, шпильки та всі необхідні речі повинні лежати на видному місці, сніданок також варто продумати з вечора і приготувати продукти, необхідні для цього. Портфель збирайте з вечора, шкільну форму відпрасовуйте заздалегідь. Також ввечері можна приготувати ланч-бокс для дитини, який вона візьме до школи.

Упертості — бій
Чомусь саме в поспіху і після пробудження малюкові найбільше подобається вередувати і лінуватися. Карати і сваритися зранку — поганий вихід. Найкраще переводити капризи на жарт, постаратися відволікти малюка. Якщо упертість ніяк не вдається перемогти, впевнено і спокійно, навіть якщо і проти його волі, вмийте, одягніть дитину і посадіть її за сніданок. Попередьте, малюка, що завтра він зможе зробити все це самостійно, якщо матиме гарний настрій, а ви будете раді його хорошій поведінці, та заохотите його, наприклад, поїздкою до зоопарку чи походом у кіно в вихідні.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017