Як не дати себе ошукати під час покупок в Інтернеті

Новини 01 Лип. 2017 р., 15:34 42

З метою заволодіння грішми довірливих громадян, інтернет-шахраї нерідко використовують різноманітні злочинні схеми. Нещодавно зафіксовано сплеск діяльності інтернет-шахраїв, особливо тих, які пов’язані з функціонуванням різного роду інтернет-магазинів, зазначає Департамент Кіберполіції Національної поліції України.

У наш час безліч компаній пропонують свої товари чи послуги з допомогою мережі Інтернет. Даний метод ведення бізнесу є дуже зручним як для покупців, так і для продавців, однак, не треба забувати, що він є також привабливим і для шахраїв. Серед великої кількості інтернет-магазинів періодично з’являються шахраї, які під виглядом добросовісних продавців пропонують в Інтернеті надання неіснуючих послуг та продаж товарів, яких насправді в них немає. Це може бути електрообладнання, будівельні матеріали, аудіо-, відео- та цифрова техніка та інше.

За словами фахівців Кіберполіції, інколи зловмисники викуповують доменні імена інтернет-сайтів, які раніше добросовісно надавали послуги покупцям, і намагаються видати новий сайт за веб-ресурс, який надає такі ж самі послуги, а інколи навіть їхня сторінка може виглядати як старий ресурс. У такому випадку користувач може знайти в Інтернеті велику кількість позитивних відгуків про даний сайт, однак тут потрібно звертати увагу на останню дату залишеного коментаря.

Найчастіше зловмисники вимагають від покупців часткову або повну передоплату за запропоновані неіснуючі товари чи послуги, або перерахування коштів за доставку чи оформлення документів (гарантії, сертифікатів тощо). Департамент кіберполіції закликає громадян бути особливо уважними під час купівлі або продажу товарів через Інтернет та ніколи не робити повну чи навіть часткову передоплату за замовлені товари чи послуги.

Як можна убезпечити себе від шахраїв під час купівлі-продажу в мережі Інтернет:

— завжди будьте пильними при здійсненні покупок в Інтернеті (магазини, аукціони, дошки оголошень, соцмережі та ін.), а саме, в разі оплати товарів здійснюйте переказ грошових коштів на банківські платіжні картки або на банківські рахунки (номери телефонів) лише за фактом отримання товару, без проведення передоплати;

— не слід користуватись небанківськими системами інтернет-розрахунків;

— перевіряйте наявні дані продавця (інтернет-ресурсу, номеру телефону та банківської картки) через сервіс STOP FRAUD, який функціонує на базі офіційного сайту Департаменту кіберполіції;

— уважно читайте відгуки про продавця, однак, фахівці Кіберполіції радять не довіряти відгукам, які залишені безпосередньо на інтернет-ресурсі самого продавця.

Загальне правило — у кожному випадку вчинення стосовно вас шахрайських дій обов’язково звертайтесь до правоохоронних органів.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017