Як неофіційно працевлаштовані можуть забезпечити собі пенсію

Новини 20 Кві. 2017 р., 13:11 91

Працівники, які не оформлені на роботі офіційно, можуть самі сплачувати за себе внески в Пенсійний фонд. Таку заяву зробив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко в ефірі телеканалу Espreso TV.

«Щодо невлаштування офіційного на роботу — це в тому числі залежить і від людей, які оформляються на роботу. У кожної людини є право заключити самостійний договір з Пенсійним фондом України, навіть якщо він працює в неформальному секторі економіки, і сплачувати за себе страхові внески», — підкреслив Розенко.

За словами віце-прем’єр-міністра, для України це є новою формою взаємовідносин між громадянами та державою, тож українцям потрібно вчитися відстоювати свої права, в тому числі і перед роботодавцями. Люди звикли, що за них хтось має платити — чи держава, чи роботодавець. Але треба чітко розуміти, що ми самі формуємо своє пенсійне майбутнє і маємо про це піклуватися. Сплата коштів у Пенсійний фонд України дозволяє виплачувати пенсії нинішнім пенсіонерам, а також формує особисту справу громадянина, на підставі якої він буде отримувати пенсійне забезпечення після виходу на пенсію, наголосив Павло Розенко.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017