Як отримати біометричний паспорт: докладна інструкція

Новини 06 Тра. 2017 р., 16:49 711

Зараз, коли Україна перебуває практично за крок до здобуття безвізового режиму з країнами ЄС, для багатьох українців стає нагальним питання отримання біометричного паспорта. Власники таких документів зможуть першими відчути на собі переваги мандрівок Європою без віз уже цього літа, наголошують Подробности.

Що таке біометричний паспорт

Це паспорт для подорожей за кордон, в який вмонтована мікросхема — смарт-карта, яка використовує бездротові технології. Дані про користувача, які заносяться в пам’ять цієї мікросхеми, регламентовані Міжнародною організацією цивільної авіації (ICAO). До них відносяться фотографія, відбитки пальців, райдужка ока тощо. Мікрочіп, вшитий у сторінку документа, виступає в ролі сховища інформації про власника закордонного паспорта. Дізнатися, що документ містить мікрочіп, можна по обкладинці, на якій нанесений спеціальний міжнародний маркер.

Які документи необхідні

— заява-анкета (подається особисто або законним представником);
— паспорт громадянина України (для осіб, які досягли 14-річного віку);
— свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, яка не досягла 14-річного віку);
— відповідні документи з відміткою банку про здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору) або оригінал і копія документа про звільнення від таких платежів;
— документ про реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, у разі його наявності (для громадян, які досягли 18-річчя).

Процедура оформлення біометричного паспорта

 1. Звернутися до відділення Державної міграційної служби.
  2. Принести документи.
  3. Оплатити вартість послуг і бланків.
  4. Написати заяву на отримання паспорта.
  5. Сфотографуватися.
  6. Пройти дактилоскопію (сканують відбитки пальців).
  7. Оцифровані дані відправляють до Єдиного державного демографічного реєстру.
  8. Головний обчислювальний центр Реєстру формує набори даних.
  9. Набори даних відправляють до Державного центру персоналізації документів.
  10. Дані вносять на бланк майбутнього закордонного паспорта.
  11. Готовий паспорт відправляють в відділення Державної міграційної служби.

Що потрібно для оформлення дитячого біометричного паспорта

На відміну від паперового закордонного паспорта, у біометричний не можна вклеювати фото дітей та вписувати дані про них. Тому для дитини робиться окремий дитячий біометричний паспорт. Неповнолітнім паспорт видається строком на 4 роки. Відбитки пальців знімаються у дітей з 12 років і лише за згодою батьків.

Щоби отримати біометричний паспорт на дитину, треба надати свідоцтво про народження дитини (оригінал і копію) та внутрішні паспорти обох батьків (оригінали та по 2 копії).

Скільки коштує

Вартість оформлення біометричного закордонного паспорта залежить від обраного терміну його оформлення. Зазвичай заяви на оформлення біометричних закордонних паспортів розглядаються до 20 робочих днів. У такому випадку його вартість складе близько 560 гривень.

Термін оформлення закордонного паспорта за заявою особи може бути скорочений до 7 робочих днів. У такому випадку вартість закордонного паспорта складе 810 гривень.

У разі необхідності термінового виїзду за кордон через невідкладну потребу в лікуванні або смерть родича, який там проживав, закордонний паспорт можуть оформити за три робочих дні. В такому випадку необхідно подати документ, який підтвердить, що людині справді потрібно терміново виїхати за кордон. Вартість такого оформлення також складе 810 гривень.

Ще кілька фактів щодо отримання біометричного паспорта

— отримати біометричний паспорт можуть тільки громадяни України;
— українці з подвійним громадянством, в тому числі жителі Криму, які отримали російські паспорти, не можуть оформити біометричний документ;
 — біометричний паспорт можна оформити виключно в підрозділі міграційної служби;
 — якщо закордонний паспорт оформляється не вперше, то старий можна або здати, або залишити;
 — не варто плутати біометричний паспорт з внутрішньою ID-карткою, яку також можна оформити в Україні замість внутрішнього паспорта-«книжечки».

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017