Як пережити літню спеку

Новини 19 Чер. 2017 р., 13:17 163

Літо — не лише пора відпусток та відпочинку, для декого воно може стати проблемною порою року, особливо, якщо людина страждає на серцево-судинні або інші хронічні захворювання. Щоби пережити спеку з мінімальними втратами для здоров’я, варто дотримуватися низки нескладних правил безпечного літа, зазначає портал Живи Активно.

Уникайте перегрівання та сонячних опіків. Якщо ви на відпочинку, засмагати можна зранку — до 11 години і після 16. Перебувати на сонці потрібно без фанатизму, поступово збільшуючи час відпочинку на пляжі. У перший день не засмагайте більше 10-15 хвилин. Якщо ж ви все ж отримаєте опіки, то залишатиметься лише подбати про те, аби якнайшвидше загоїти їх. Для цього можна використати спрей з пантенолом або народні засоби — сметану чи кефір, які слід нанести на обпечені ділянки. Але в жодному разі не можна користуватися жирними кремами чи оліями — вони не сприяють загоєнню сонячних опіків і навіть можуть погіршити ситуацію.

Ходіть у світлому натуральному одязі, бажано в головному уборі. Це допоможе уникнути сонячного або теплового удару. Симптоми сонячного удару такі: головний біль, запаморочення, різка слабкість, погіршення концентрації уваги. При тепловому чи сонячному ударі людина може стати або дуже блідою, або почервоніти. Допомога починається з того, що постраждалому забезпечують прохолоду — холодні компреси, за можливістю обтирання тіла льодом, навіть нетривалий холодний душ.

Пийте достатньо рідини. Всупереч усталеним уявленням, це не обов’язково має бути чиста негазована вода. Насправді газовані напої краще втамовують спрагу. Людина вагою 60 кг має впродовж доби випивати до 2,5 літрів рідини, із соками та солодкою газованою водою включно. Соки краще пити розведеними (можна додавати лід, тоді матимете помірно прохолодний напій). Щодо солодкої газованої води, то в жодних медичних рекомендаціях у світі не сказано, що люди мають уникати солодкого, в тому числі солодкої води.

Різниця між температурою повітря на вулиці та в приміщенні не має перевищувати 10 градусів. Тобто, якщо на дворі +30° С, то не треба встановлювати кондиціонер на +17° С — від такого перепаду температури організм страждатиме. Те ж стосується і прохолодного душу — зробіть воду на 10 градусів прохолоднішою, ніж температура тіла, і отримаєте максимум задоволення. Щодо напоїв, також бажано вживати їх не дуже холодними.

У спеку, на пляжі, під сонцем намагайтеся уникнути вживання алкоголю. Він стимулює роботу серцево-судинної системи, а це негативно відбивається на концентрації уваги та загальному самопочутті. Пиво та інші слабоалкогольні напої теж належать до заборонених у денний час. Однак ввечері, звичайно, можна дозволити собі розслабитися — якщо буде не дуже спекотно. Ще одна пересторога стосується кави. Кофеїн, як і алкоголь, стимулює роботу нервової та серцево-судинної систем, тому важливо не вживати його у великих кількостях. До того ж, гаряча кава — не найкращий вибір напою до спекотної погоди. Гідна альтернатива — напої, які містять кофеїн у невеликих кількостях. Зауважте: йдеться не про напої-стимулятори, а про солодку газовану воду з невисоким вмістом кофеїну.

Людям із хронічними захворюваннями, в тому числі серцево-судинними, слід вживати достатню кількість рідини, як, власне, і здоровим людям. Обмеження є тільки для пацієнтів із серцевою недостатністю. Навіть люди з гіпертонічною хворобою у спеку повинні досить багато пити, щоб уникнути дегідратації. Пам’ятайте: коли виникає відчуття спраги, це означає, що організм уже відчуває дефіцит рідини. Тож пити треба невеликими ковтками, але досить часто. Період сильної спеки є особливо небезпечним для людей похилого віку. З роками поріг чутливості знижується, це стосується і відчуття спраги.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017