Як подавати фінансову звітність після кібератаки, — роз’яснення ДФС

Новини 07 Лип. 2017 р., 16:57 45

Платники можуть користуватися своїми електронними кабінетами для формування та подання звітності. Всі, хто користувались ними, свої дані зберегли. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

За словами очільника ДФС Мирослава Продана, дані в електронному кабінеті захищені, і всі, хто користувався електронним кабінетом, свої дані зберегли. У найближчих планах ДФС — виведення в електронний формат усіх адміністративних, консультативних, будь-яких інших послуг, які надає служба платникам податків, та впровадження електронного обміну інформацією з центральними органами влади та правоохоронними органами.

До кінця року ДФС планує забезпечити повноцінне функціонування електронного кабінету щодо можливості сплати податків юридичними особами. Зазначимо, на сьогодні вони можуть лише здавати звіт в електронному вигляді і фактично отримувати всі довідки.

Голова фіскальної служби нагадав, що зараз в електронному кабінеті платника зареєстровано понад 8 мільйонів користувачів з більш як 70 країн світу.

Кіберполіція наполегливо рекомендує всім користувачам програмного забезпечення M.E. Doc припинити його використовувати на час проведення слідчих дій, та відключити комп’ютери, на яких воно встановлено, від мережі. Також необхідно змінити свої паролі та електронні цифрові підписи, оскільки ці дані могли бути скомпрометовані.

Як повідомлялося раніше, хакери поширювали вірус Petya.A через оновлення бухгалтерського програмного забезпечення, призначеного для звітності та документообігу «M.E. Doc».

Зазначимо, що компанія M.E. Doc вже створила оновлення, яке має захистити користувачів від вірусу Petya.A. У компанії зазначають, що їхнє програмне забезпечення зламали вперше, а відповідальність за атаку співробітники фірми покладають  на високопрофесійних спеціалістів.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017