Як подолати післясвяткову апатію?

Новини 08 Січ. 2017 р., 16:30 56

Дехто називає це лінню, але медики підібрали для цього поняття спеціальний термін — «післясвятковий синдром». Мабуть, багато кому знайоме відчуття, коли не хочеться ні їсти, ні спати, а від думки про те, що наступний день — робочий, кидає в лихоманку.

Подолати апатію після свят і повернутися у звичний робочий режим досить нескладно. Головне — боротися із синдромом поступово, очистити організм від токсинів, які накопичилися протягом свят, більше перебувати на свіжому повітрі.

Дослідження показали, що у 66% працівників, які повертаються на роботу після затяжних свят, спостерігається серйозний стрес. Основні симптоми «післясвяткового стану» — меланхолія, сум, гнів, тривога, головні болі та швидка втомлюваність. Упоратися з цим станом досить просто, якщо повертатися до робочого графіка поступово, не порушувати звичного режиму дня.

Психологи радять перший робочий день після свят починати з планування наступної роботи, сортування документів, перевірки пошти. Такі справи не потребують надзвичайної концентрації, але завдяки їм людина швидше включається в робочий процес. Також підвищує працездатність перегляд новин у професійній сфері та спілкування з колегами по роботі. Для багатьох людей обмін досвідом стає мотивацією до подальшого професійного зростання.

Не варто забувати про харчування. Під час свят їжа відрізнялася від звичного раціону. А тому перехід на звичайне щоденне меню теж може стати своєрідним «стресом». Лікарі радять їсти менше, але частіше — через кожні три години. Включіть до свого денного раціону трав’яні чаї, сухофрукти та свіжі фрукти, горіхи, шоколад. Це допоможе підняти тонус.

Але, мабуть, найкращій рецепт від «післясвяткового стану» — це приємно та поступово починати працювати. Якщо робота не приносить морального задоволення, повертатися до робочих обов’язків після свят буде набагато складніше.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018