Активісти буд. 11-Г, що на вул. Симона Петлюри, налаштовані категорично: приватний  дитсадок «Happy Rony» зі свого будинку виселити. Навіть думають фізично не допускати дітей з «Happy Rony» на свій майданчик, позаяк їхні вихованці, зі слів батьків, «утискають» на дитячому майданчику малечу з цієї багатоповерхівки. До того ж, стверджують активісти, заклад неофіційно діє як дитсадок і лише прикривається “розвиваючим центром”. 7 червня представники будинку прийшли на засідання Громадської ради (ГР) при управлінні освіти просити поради: у який спосіб цивілізовано позбутися «Happy Rony»

На порядок денний засідання ГР при управлінні освіти було винесено 5 питань. Четверте питання – виключення членів ГР з Громадської ради – одразу зняли, пояснивши це «зникненням необхідності в піднятті цього питання».

Друге питання – доповідь представника робочої групи щодо існування приватного дитсадочка «Happy Rony» в житловому будинку на вул. Симона Петлюри, 11 – Г, розглядали першим. Власне, воно і стало головним – Громадська рада присвятила йому значну частину засідання.

Позаяк заступниця голови Громадської ради Вікторія Гурт, яка і відвідала приватний дитсадок, на засіданні була відсутня, доповідала з цього питання головуюча.

Оксана Попова

Оксана Попова нагадала, що робочу групу із вивчення питання правомірності функціонування дитячого закладу «Happy Rony», створену розпорядженням міського голови, 3 травня в приватний дитсадок не допустили, тож Вікторія Гурт потрапила в ДНЗ під виглядом мами, яка хотіла записати до нього свою дитину. Як повідомила головуюча, представниці ГР у дитсадку все показали і розповіли, однак, коли вона повідомила хто вона і навіщо прийшла – «ледве звідти внесла ноги, боялася застосування фізичної сили».

Нагадаємо, журналісти «Трибуни» потрапили в приватний дитсадок безперешкодно, попередньо домовившись із власником дитсадка Олександром Носом. Представники преси мали можливість як оглянути та сфотографувати заклад зсередини, так і поспілкуватися з власником, персоналом, батьками та дітьми.

Присутня на засіданні заступниця начальниці управління освіти Ірина Тунік розповіла про «круглий стіл», який відбувся у міськраді з питання правомірності функціонування «Happy Rony», де кожен із присутніх мав можливість задати запитання власнику закладу Олександру Носу, регіональному представнику бренду «Happy Rony» Артему Супруну та їхньому адвокату. За результатом зустрічі, санстанція здійснила дослідження, і вони, за словами Ірини Тунік, «нормальні», а надані інспекторами ДСНС приписи власник зобов’язався виконати.

Ірина Тунік

Як  зазначила представниця управління освіти, з часом контролювати діяльність приватних освітніх закладів буде Інституційний аудит, а Департамент освіти та науки вже зараз за наявності необхідних документів надає ліцензію в 10-денний термін. «Відповідно до чинного законодавства, контролювати приватні заклади ми не в праві, ми можемо лише надавати рекомендації щодо отримання ліцензії», – зазначила Ірина Тунік. Однак робити ліцензію «нелегали» не поспішають.

Як раніше повідомив журналістам “Трибуни” Олекандр Нос, «Happy Rony» – не дитячий садочок, тож ніяких дозволів від Міністерства освіти не потрібно. «Є один дозвіл – це офіційно оформлений ФОП із КВЕДами (класифікатор видів економічної діяльності – авт.), за яким зараз працюють 99% садочків як у Броварах, так і Києві. У нас – «розвиваючий центр», «денний догляд за дитиною». У свою чергу частина мешканців будинку вважає, що “нелегали” проводять повноцінну діяльність дитсадка і лише прикриваються  “розвиваючим центром”, у такий спосіб знімаючи із себе юридичну відповідальність перед дітьми.  І наполягають: ФОП, яке надає освітні послуги, повинне мати ліцензію та акредитацію освітніх програм. А от розташовуватися в житловій будівлі дитсадок права не має. При цьому посилаються на наказ МОЗ – п. І «Санітарного регламенту ДНЗ».

Як  стало відомо раніше, «каменем спотикання» для частини мешканців  буд. Симона Петлюри, 11-Г став дитячий майданчик на їхньому подвір’ї, куди «Happy Rony» виводить на годинну прогулянку своїх 20-х вихованців. За словами активістів, тоді їхнім дітям на майданчику місця немає. До того ж, до цього майданчика власник дитсадка своїх рук не докладав.

«Вони (діти) там поголовно хворі… З  хворими дітьми йдуть до нас на майданчик, де гуляють наші здорові діти».

8 червня. 11.30. На майданчику 16 дітей «Happy Rony» та єдиний мешканець будинку – 6-річний Микитко (ліворуч). Хлопчик із задоволенням грається із іншими дітьми.

Однак  майданчик не є приватною територією, а належить ЖЕКу, тож  приходять туди гратися не лише діти з цієї  багатоповерхівки. У пошуках способів, як позбутися «Happy Rony», члени ГР радили активістам писати в ЖЕК для надання останнім підтверджувальних документів про надходження та використання коштів від дитсадка; в орган державного нагляду і контролю у сфері освіти – Державну інспекцію навчальних закладів України; власнику будинку, який здає в оренду приміщення під дитсадок; заяву в поліцію про ознаки шахрайства зі сторони керівництва ДНЗ. Самі ж мешканці подумують і про радикальні методи – фізично не допускати «Happy Rony»  на свій майданчик.

Другим питанням засідання мав бути «аналіз будівельних та ремонтних робіт, запланованих на літній період 2018 року». Однак ніякого аналізу не було. Як з’ясувалося, ще раніше головуюча розіслала членам ГР відомості, отримані в управлінні освіти, щодо запланованих ремонтних робіт влітку цього року. Позаяк надіслані фото були не якісні, частина членів ради з ними ознайомитися не змогла, тож вирішили їх надіслати повторно.

Щодо безпосереднього «аналізу будівельних і ремонтних робіт», Оксана Попова повідомила, що у ЗОШ №1 на капітальний ремонт фасаду з утеплення виділено з бюджету міста 1942 800 грн, а на капремонт  підлоги спортивної зали і майстерні – нуль, при тому, що їхній стан потребує капремонту. Також звернула увагу на капітальні ремонти, які заплановано провести в СШ №5: «Актова зала там знаходиться у жахливому стані, але коридор – у ще гіршому стані, і у актовій залі діти проводять менше часу», – зауважила головуюча і запропонувала 25 серпня – під час перевірки робочою групою шкіл і дитсадків міста, рекомендувати адміністрації шкіл на майбутнє давати заявки на ті ремонти, що «важливіші на сьогоднішній день». У першу чергу робоча група планує відвідати СШ №5, де минулого року не було освоєно 1 млн грн.

У розрізі ІІІ питання члени Громадської ради делегували Олену Васильєву та Вікторію Гурт у комісію для обрання керівника на вакантну посаду завідуючої ДНЗ «Оленка».

У розділі «Різне» головуюча озвучила відповідь на інформаційний запит щодо долі колишніх дитсадків. Як зазначено у відповіді, рішенням міськради від 21.05.2015 р. земельна ділянка на вул. Євгена Сверстюка (Калініна), 6  площею 0,35-0,36 га  надана в постійне користування управлінню освіти для обслуговування ДНЗ «Веснянка». На даний час укладено договір між управлінням комунальної власності та ГО «Центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Перемога»» про оренду окремо розташованої не житлової будівлі, термін дії якого спливає 31.07. 2018 р. Рішенням Господарського суду Київської області, договір не  продовжуватиметься.

Земельна ділянка 0,9705 га на вул. Гагаріна, 8-А перебуває в постійному користуванні Броварського міського терцентру соціального обслуговування. Ділянка орієнтовною площею 0,5360 га, що на вул. Гагаріна, 14 –А, у постійному користуванні ПАТ «Завод будівельних конструкцій». Тож хоча управлінню освіти і надано дозвіл на складання технічної документації щодо оформлення в постійне користування цієї земельної ділянки для обслуговування ДНЗ «Сонечко» і у 2014 р. проведено роботи із землеустрою щодо водовідведення, але на сесії ці матеріали не розглядалися.

Також, як зазначено у відповіді, будівлю ДНЗ «Трембіта» на вул. Незалежності, 8 –А та будівлю по вул. Гагаріна, 14-А рішенням Господарського суду Київської області від  25.05.2015 р. зобов’язано передати із балансу ПАТ на баланс управління освіти. Відкрито виконавче провадження, яке на даний час виконано в частині передачі будівлі на вул. Незалежності, 8–А.

Голова ГР підняла питання про необхідність повернення приміщення на вул. Гагаріна, 8-А під дитсадок. Однак, як зазначила Вікторія Шевчук, на сьогодні це з кількох причин не можливо: приміщення в будівлі орендують три орендарі, серед яких – Центр комплексної реабілітації дітей із інвалідністю та Терцентр соціального обслуговування, які вклали значні фінанси для переобладнання  приміщення під надання своїх послуг.

На цьому члени ГР своє засідання і завершили. Наступну зустріч призначено на 6 вересня.

Фото – з відео Миколи Кожемяка та авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"