Як позбутися залежності від смартфона за кермом авто

Новини 03 Лип. 2017 р., 16:59 27

Через розмови по мобільному телефону за кермом вірогідність ДТП збільшується у чотири рази. Якщо ж набирати СМС-повідомлення, пильність зменшується в шість разів, а загалом кількість аварій, що стаються через смартфон, лише в Києві щодня вимірюється десятками, повідомляє ТСН.

Однак деякі горе-водії умудряються не лише розмовляти та набирати повідомлення, перебуваючи за кермом, але й публікувати відео у соцмережах під час їзди. Останній стрім — саме так стали називати такі «прямі ефіри» з авто. Смертельні ДТП людей, здається, нічому не вчать. За даними невеличкого опитування водіїв, половина з них користуються мобільним зв’язком у дорозі.

Водії, які не користуються телефоном під час руху, не проти «поклацати» пристрій в заторі або коли на світлофорі горить червоне світло. Але це також небезпечно, оскільки людина може не помітити та не зреагувати вчасно на аварійну ситуацію.

Безтурботність водіїв пояснюється просто — за селфі та СМС українська поліція не карає. Оштрафувати можуть лише за телефонні розмови за кермом — на суму від 425 до 510 гривень. Таке легке покарання також є однією з причин численних аварій.

Але позбутися залежності від телефону за кермом можна і треба. Ось декілька порад:

— Перевести смартфон під час поїздки у режим «без звуку» або авіарежим.

— Робити вдих-видих для того, щоби переключитися назад до водіння.

— Не зловживати бездротовими пристроями. Адже вони, хоч і роблять руки вільними, все ж відволікають від дороги не менше, ніж написання СМС-повідомлень.

Згідно з Пунктом 2.9. (д) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці. Щоправда, це правило не поширюється на водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання. Всім іншим водіям дозволяється використання засобів зв’язку тільки за допомогою спеціальної гарнітури, яка дозволяє не відволікатися від керування транспортним засобом. Але краще без нагальної потреби цим не зловживати.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017