Як прокидатися раніше та уберегтися від безсоння

Новини 08 Тра. 2017 р., 19:00 64

Час, коли ми засинаємо та коли прокидаємось, дуже впливає на відчуття бадьорості протягом усього дня. Не є секретом, що для людського організму дуже важливо регулярно висипатись і загалом привести в норму режим сну.

Згідно зі статистичними даними, від безсоння страждає кожна п’ята людина у світі. Безсоння псує не лише настрій, але й зовнішність, не кажучи вже про те, що воно дуже шкідливе для здоров’я. Один з досить простих способів, як заснути за одну хвилину, полягає у особливій техніці дихання, зазначає 24 канал.

Щоби швидко заснути, можна зробити наступне:

  1. Вдихніть повітря через ніс протягом чотирьох секунд;
    2. Затримайте подих на 7 секунд;
    3. Видихніть повітря через рот на вісім рахунків (секунд).

Така процедура діє подібно легкому снодійному, знімає стрес, уповільнює серцебиття та сприяє швидкому засипанню.

Багато людей, які страждають від безсоння, приймають снодійні препарати. До їх застосування нерідко вдаються навіть за незначного недосипання, і цим шкодять здоров’ю, адже часто такі ліки пригнічують нервову систему та викликають звикання. Також ці препарати можуть викликати багато побічних ефектів, тому приймати їх потрібно лише за призначенням лікаря.

Однією з причин безсоння може бути неправильний раціон харчування. Не варто наїдатися перед сном, а перевагу слід віддати легкому салату чи домашньому сиру. Якщо ви хочете легко заснути, у другій половині дня забудьте про каву, шоколад чи чай, особливо ввечері. Перед сном можна випити, наприклад, гаряче молоко з медом, склянку кефіру, м'ятний або трав’яний чай. Такі напої добре впливають на нервову систему та сприяють кращому та міцнішому сну.

Щоб організм швидше звик до потрібного режиму, лягайте і прокидайтеся кожен день в один і той же час. Намагайтесь засинати не пізніше 23 години, оскільки найбільш сприятливий час для сну з 22 до 6 години.

Також сприяють кращому засипанню помірні фізичні вправи. Вечірня десятихвилинна розминка наситить організм киснем та сприятиме кращому сну. До того ж, після невеличких фізичних навантажень завжди гарно спиться.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017