Як уберегти дитину від агресії з боку ровесників

Новини 09 Кві. 2017 р., 15:49 126

Днями Україну сколихнула жахлива новина про те, як у Чернігові підлітки побили 15-річну дівчину. Насправді подібні інциденти в Україні не є якоюсь новою тенденцією. Єдина різниця, що відео цього побиття, яке знімали інші діти, потрапило в Інтернет, наголошує ТСН.

Потрібно мати на увазі, що жертвою агресії може стати будь-яка дитина. Психологи радять батькам, як уберегти сина або доньку від агресивних випадів з боку однолітків.

1. «Тримайте руку на пульсі» щодо всього, що відбувається з дитиною. Якщо говорити про самооцінку дитини, то підліток має бути чимось зайнятий, у нього має бути якесь захоплення, яке буде підживлювати самооцінку, щось, на що дитина зможе опиратися. Але тут треба зважати, що в даному випадку не йдеться про навчання, адже якщо дитина занадто багато уваги приділятиме урокам, вона може стати однією з тих, кого називатимуть «ботаном».

2. Потрібно розмовляти з дитиною — ділитися переживаннями, почуттями, говорити про те, що відбулося. Розповідати про ймовірність випадків агресії. Зараз батьки можуть обговорити з дитиною випадок, який потрапив у ЗМІ, обговорити дії агресора, жертви і тих, хто лише спостерігав. Тобто винести це питання з тіні. До речі, те ж саме можна зробити і в класі — поспілкуватися про позитивні якості, які потрібні, щоби стати лідером. А також наголосити, що така агресія тягне за собою кримінальну відповідальність.

3. Навчити дитину захищати свої межі. Якщо батьки пригнічують дитину, командують нею, як така дитина навчиться говорити «ні» і не підкорятися волі інших? Тобто вміння говорити «ні» та відстоювати свою позицію надзвичайно важливе, як і вміння адекватно реагувати на агресію. «Мені це не підходить», «Мені не подобається, що ви зі мною так спілкуєтеся. Зупиніть це». Тобто бути одночасно і твердим, і не обзиватися у відповідь.

4. Підвищення самооцінки дитини. Батьки можуть підтримувати дитину, підкреслювати її гарні якості, щоб дитина як особистість мала цінність. Важливо розвивати позитивні якості. Якби всі батьки говорили своїм дітям про те, що треба поважати інших людей, інших дітей, то таких випадків з побиттям було би значно менше.

5. Бути опорою для дитини, позитивним прикладом, тою людиною, яка розповідає, як все влаштовано у світі.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017