Як убезпечити себе від кишенькових злодіїв

Новини 23 Бер. 2017 р., 16:56 94

Раніше кишенькові злодії активно орудували переважно на ринках і в громадському транспорті, а зараз стати їхньою жертвою можна в супермаркеті, кафе чи метро, загалом, в будь-якому людному місці. Якщо ви не хочете втратити гроші та цінні речі, потрібно запам'ятати основні прийоми «роботи» кишенькових злодіїв і завжди бути напоготові, нагадує ТСН.

Прийом штовхання
Збоку ситуація здається цілком природною: незнайомець нібито випадково зачіпає перехожого, і в цей момент швидко й непомітно цупить із кишені гаманець або телефон. А якщо злодії «працюють» у парі, один іде попереду потенційної жертви, другий ззаду. Раптом перший зупиняється, і жертва практично налітає на нього, а ззаду, нібито за інерцією, налітає другий злодій, який, використовуючи момент несподіванки, обчищає кишені жертви. Прийом зазвичай добре спрацьовує на ескалаторі метро і під час виходу з громадського транспорту.

Прийом тиснення
Злодій робить вигляд, що на нього тисне натовп, і нахабно напирає на пасажира, який стоїть до нього обличчям. Той, намагаючись уникнути контакту з неприємною людиною, повертається спиною, підставляючи для крадіжки задню кишеню, сумку, яка висить на плечі або рюкзак на спині.

Безтурботний відвідувач
Нерідко відвідувачі ресторанів і кафе вішають сумки, піджаки та плащі на спинку свого стільця, тож злодію залишається лише віртуозно повитягувати з них усе цінне. У даному випадки винні самі відвідувачі закладів.

«Локшина на вуха» в супермаркеті
Якщо в магазині до вас звертаються сторонні люди з різними проханнями, не слід розслаблятися та втрачати пильність. Наприклад, злочинець може підійти до покупця, в якого лежить у візку дорога сумка, та запитати: «Ви не знаєте, де вони тут заховали спеції? Ніяк не можу знайти». І поки чуйна людина пояснює, де знаходяться стелажі зі спеціями та як до них пройти, з його сумки зникає гаманець. Але зазвичай він дізнається про це лише біля каси.

Коляска в групі ризику
За схожою схемою злодії обкрадають дитячі коляски, в які легковажні мами кладуть свої телефони, сумочки й навіть гаманці. Злодій підходить і ввічливо просить показати дорогу до найближчого магазину, відволікаючи увагу жінки, а його подільник у цей час краде з коляски речі, гроші та зникає.

Прийом «примірювальна»
У магазинах одягу злодії пильнують за тими, хто йде до примірювальної, і поки люди міряють одяг, віртуозно виймають телефони та гаманці з сумок, які на декілька хвилин залишили без нагляду в кутку примірювальної кабіни. Така ж небезпека може підстерігати в кабінці туалету, коли ви вішаєте сумку на гачок на дверях.

Кілька порад наостанок:
— сумки з цінними речами та гаманцем мають бути завжди в полі вашого зору. Не можна ставити їх збоку чи ззаду, адже там їх неможливо контролювати;
— у транспорті тримайте сумку чи рюкзак в руках, а не на плечі або на спині;
— ніколи не носіть мобільний телефон і гроші в задніх кишенях;
— ніколи не виймайте в людних місцях цілу пачку грошей для розрахунку і не перераховуйте вміст гаманця. Цим ви привертаєте увагу кишенькових злодіїв, які намагатимуться не втратити свій шанс.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017