Як уникнути отруєння влітку

Новини 30 Лип. 2017 р., 16:57 24

Влітку досить часто трапляються харчові отруєння. Достатньо не промити старанно фрукти чи овочі, перетримати продукти на сонці — і проблема зі шлунком гарантована. Що важливо знати, щоб убезпечити себе від неприємностей? На це питання відповідає медичний портал UDoktora.

У найбільшу групу так званих отруєнь, які супроводжуються блювотою, нудотою, високою температурою, проносом, відносять гострі кишкові інфекції — так звані «хвороби брудних рук». Причини появи цієї недуги зазвичай пов’язують із неякісною їжею чи водою.

Як уникнути отруєнь

— Мийте руки перед їжею;
— В обов'язковому порядку мийте кип’яченою водою ті овочі та фрукти, які не будуть підлягати термічній обробці, все інше можна вимити і водопровідною водою;
— Пийте тільки бутильовану або кип’ячену воду;
— Швидкопсувні продукти зберігайте в холодильнику.

Купуємо перевірене

Купуйте кондитерські вироби, м’ясо та молоко у перевіреному магазині, який торгує товаром від перевірених постачальників. Не захоплюйтеся приготуванням і споживанням домашніх консервів із м’яса, птиці, риби, грибів. Не варто купувати такі консерви на стихійних ринках.

Гриби та ягоди: які та де збирати

Збирайте тільки ті ягоди та гриби, в їстівності яких ви впевнені на всі сто відсотків. Будь-який сумнів має трактуватися не на користь рослини. Не можна збирати дари лісу вздовж залізничних і автомобільних трас, поруч зі складами, звалищами, промисловими спорудами. Важливо не порушувати технологію обробки та приготування грибів: їх краще за все маринувати або солити.

Якщо продукт зіпсований

У ситуації, коли колір, запах, консистенція та інші характеристики продукту не вселяють довіри, варто утриматися від експериментів над собою. Якщо на відпочинку в іншій країні вам пропонують скуштувати національні страви, варто поцікавитися, з чого і як вони приготовані.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017