Однією з обов’язкових умов, за яких виборець зможе реалізувати своє право голосу під час виборів Президента України 31 березня, є його наявність у списку виборців на тій дільниці, куди він прийде проголосувати. Тож, аби в день голосування не трапилося неприємних несподіванок, кожному варто завчасно перевіряти свої дані в списках виборців. Якщо під час перевірки виявляться якісь проблеми із включенням до списку, то їх варто завчасно вирішити.

Перевірити свої дані в Державному реєстрі виборців обов’язково варто в наступних випадках:

  • для кого дані вибори будуть першими (рік народження 1997 — 2000);
  • після останніх виборів змінювали прізвище, ім’я чи по батькові;
  • змінювали адресу реєстрації місця проживання;
  • під час попередніх виборів виявивили неточності в списках;
  • володіють інформацією про факт смерті виборців за межами міста;
  • ставали на консульський облік у відомчих установах МЗС;
  • проходили строкову військову службу і демобілізувались у 2015-2018 роках;
  • звільнились із установ виконання покарань.

Для виборців, які мають доступ до мережі Інтернет, працює «Особистий кабінет виборця», який функціонує на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців». У запиті слід вказати свою електронну адресу, прізвище, ім’я та по батькові, дату народження та місце реєстрації. Через певний час на електронну пошту надійде результат запиту.

Якщо людина не знайшла себе у списку виборців, треба звернутися до відділу ведення Державного реєстру та написати письмову заяву про включення до списків. Через певний час повторно можете перевірити, чи включено вас до Держреєстра.

У разі якщо людина не має доступу до мережі Інтернет, треба звернутися з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою: м. Бровари, вул.Гагаріна, 15 каб.112 (1 поверх адмінбудівлі міської ради). Телефон для довідок: (04594) 4-61-82, 5-22-34.

Також проголосувати можна за кордоном. Для цього необхідно стати на консульський облік. У такому випадку дані людини внесуть до списків виборців і вона матимете можливість проголосувати на закордонній виборчій дільниці.

Якщо людина не перебуває на консульському обліку, то можна потрапити до списку виборців, змінивши свою виборчу адресу. Для цього треба особисто звернутися з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України.

Поділитись

Про Автора