Як зареєструвати новонародженого у пологовому будинку

Новини 28 Лип. 2017 р., 14:19 50

Свідоцтво про народження є першим офіційним документом дитини. Державну реєстрацію народження дитини проводять у відділі державної реєстрації актів цивільного стану або у пологовому будинку, нагадує офіційний портал Броварської міської ради.

Тепер матері, які народили дитину, можуть навіть не виходити з пологового, щоб отримати свідоцтво про народження дитини. При цьому компетенція пологових будинків не розширилася, просто в їх приміщенні віднині розташовано кабінет працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану в режимі фронт-офісу, який приймає документи та видає свідоцтва про народження.

Перелік документів для реєстрації народження дитини у пологовому будинку ідентичний тому, який подається для реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану:

— медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я;
 — паспорти батьків;
 — свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).

У випадку наявності різних прізвищ у батьків, обов’язкова згода обох батьків на присвоєння прізвища дитині.

Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов’язковими.

Відповідно до ч. 1 статті 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Свідоцтво про народження дитини можна отримати безпосередньо в пологовому будинку Якщо цю можливість не використовуєте вчасно — вирушайте до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017