Які електронні послуги можна отримати без особистого візиту до держустанов

Новини 05 Лип. 2017 р., 16:04 86

Електронні послуги від держави сьогодні стали реальністю. Чимало важливих послуг тепер є по-справжньому електронними, без жодного візиту громадян до органів влади. Українцю, який бажає скористатися електронними послугами, вже є з чого вибирати, зазначається у повідомленні Державного агентства з питань електронного урядування України.

Найкорисніші та найважливіші з доступних сьогодні послуг наступні:

реєстрація бізнесу,

призначення допомоги при народженні,

будівельна послуга щодо введення об’єктів в експлуатацію.

Також однією з найпопулярніших електронних послуг є отримання субсидії. Цю послугу запровадили у жовтні 2016 року. За цей час кожен десятий громадянин, який звертався за отриманням субсидії, робив це у режимі онлайн.

Дуже популярні е-послуги і у сфері земельних відносин. Наприклад, витяги про земельну ділянку чи нормативно-грошову допомогу отримали вже понад 100 тисяч українців. Понад 1000 проектів землеустрою погоджено онлайн. Ця послуга мала дуже багато нарікань від громадян, тому було запроваджено «сліпий» розподіл документів між виконавцями. Тепер документи, які подали, наприклад, у Дніпрі, можуть попасти на розгляд до Львова. Це дало значний ефект.

Використання електронних послуг замість особистого відвідування держустанов повністю знищує корупційні ризики та зловживання. Ці послуги спростили та оптимізували процес завдяки електронній взаємодії державних реєстрів. Надання адмінпослуг в Україні дуже складне та зарегульоване, тож основним завданням електронного урядування  є модернізація цього процесу та підвищення його прозорості. У цьому і мають допомогти інформаційні технології.

Попри те, що всі е-послуги мають різні адреси, отримати їх в більшості випадків можна з одного порталу Мінекономрозвитку. До нього поступово інтегрують усі існуючі е-послуги.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017