З 2018 року в Україні зобов'яжуть сортувати сміття

Новини 29 Сер. 2017 р., 11:20 79

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, і розділяти його на придатне для повторного використання та небезпечне.

Про це йдеться у статті 32 Закону України «Про відходи», до якої був доданий новий пункт ще п'ять років тому.

Пункт відповідає Директивам ЄС, які врегульовують поводження із сміттям у країнах Європи, надають чітку послідовність дій, що необхідно виконувати із відходами, класифікують сміття, ставлять стратегічну мету скоротити кількість відходів, які вивозять на полігони.

Згідно із Законом «Про відходи» — оброблення (перероблення) відходів, це здійснення будь-яких технологічних операцій, пов’язаних із зміною фізичних, хімічних і біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення".

Відповідно до європейських норм, придатні для повторного використання відходи повинні відправлятися на відповідні підприємства, безпечні відвозитися на полігони ТПВ, а з небезпечними проводитимуться необхідні для знешкодження операції. При цьому на звичайні сміттєзвалища не мають потрапляти відходи, які розкладаються біологічним шляхом (норма Директиви ЄС 1999/31/EC).

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017