З початку літа майбутні водії здаватимуть іспит за новими білетами

Новини 04 Бер. 2017 р., 10:32 53

У Головному сервісному центрі МВС відбулася презентація пакета нових екзаменаційних завдань для отримання посвідчення водія, повідомляє Громадське.

Нові завдання мають бути запроваджені з початку літа. На думку в.о. директора Центру Владислава Криклія, головна новація полягає в тому, що підбір питань відтепер залежатиме від категорії посвідчення, на яку майбутній водій буде здавати іспити. Так, претендентів на отримання посвідчень на право керування легковиком чи мотоциклом не будуть питати про тоннажність вантажівок, ставити інших запитань, що стосуються автобусів та вантажного транспорту.

Ще одним нововведенням стане автоматичний вибір комп’ютером двох десятків запитань для кожного випускника водійських курсів. Отже, білетів, які можна заздалегідь завчити напам’ять, віднині не буде.

Щоби здати іспит із теорії, у 20 питаннях, як і раніше, можна буде зробити не більше двох помилок. Однак і тут є невеличкий нюанс: якщо претендент на отримання прав не відповів на принципово важливе запитання, програма автоматично запропонує йому під час іспиту ще декілька тем подібного характеру.

За словами першого заступника директора сервісного центру Сергія Гончарова, цього року відбудуться зміни і в практичній частині іспиту. Весь процес здачі «за кермом» буде фіксуватися відеокамерами. Це спрятиме додатковому контролю процесу та усуненню суб’єктивного фактора оцінювання майбутніх водіїв.

Протягом березня нові екзаменаційні білети винесуть на громадське обговорення. А з початку літа іспити на отримання водійських посвідчень здаватимуть уже за новими білетами, зазначають у сервісному центрі.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017