За два роки третій візит: у мешканців Опанасова накопичились питання до голови Калитянської громади

Новини, Новини Броварщини 21 Чер. 2017 р., 15:36 427

Лише з другої спроби на вимогу громади Опанасова відбулася зустріч з головою Калитянської громади Олексієм Христинченком.

Першого разу, 10 червня, Христинченко не прибув на зустріч з мешканцями Опанасова — невеличкого села, яке входить до складу Калитянської об’єднаної громади, пославшись на те, що це суботній день, а значить у голови громади вихідний. Та й, мовляв, для нього, як для очільника громади, потрібне письмове — офіційне запрошення.

При цьому голова громади був заздалегідь попереджений. Представник громади Валентина Корнус напередодні (у прийомний день) прибула до Калити, але Олексія Христинченка на місці не було. Як потім він сам пояснив, у день особистого прийому громадян він перебував  на судовому засіданні — захищав інтереси громади.

Усне прохання до Олексія Христинченка прибути на зустріч з людьми 10 червня пані Валентина передала йому через секретаря, але в призначений час (зібралося приблизно 30 осіб) голова до Опанасова не прибув. Не знайшов можливості взяти участь у зібранні і виконуючий обов’язки старости цього села Валерій Шпак, він же — заступник голови громади.

«У нас накопичилося дуже багато запитань до керівництва громади, до роботи старости, — каже пані Валентина. — Тому ми після невдалої спроби  вирішили не відступати, а  провести таку зустріч через  тиждень, 20 червня».

Активісти Опанасова пішли назустріч голові і цього разу направили йому офіційне запрошення. Олексій Христинченко зреагував і прибув до Опанасова в суботу, 20 червня. Це був його третій за практично два роки головування приїзд до села, яке розташоване за 7 км від Калити. Вперше Олексій Христинченко прибув сюди в якості кандидата на посаду голови громади, вдруге — 9 травня цього року — привітати  опанасівчан з Днем Перемоги. І ось третій — на вимогу людей.

Непроста розмова людей села з головою громади відбулася в присутності депутатів селищної та районної рад.

Виконуючого обов’язки старости Валерія Шпака учасники зустрічі не дочекалися знову. Хоча були озвучені побажання, щоб він тут бував частіше та виконував свої обов’язки — то була одна з проблем, яку мешканці хотіли обговорити з головою громади. Крім того, опанасівчани порушили перед Олексієм Христинченком питання освітлення, наведення елементарного благоустрою на вулицях села. «Невже не можна хоча б узбіччя вулиць покосити?», — обурюються люди.

Роками жителі села стукають у двері різних інстанцій, але так і не можуть зрушити з місця ще одну серйозну проблему для них — дуже низький рівень напруги в електромережі у зимовий період.

Взимку дороги не чистяться, тож деякі люди похилого віку навіть не можуть дістатися магазину. Оскільки староста села оригінально підходить до виконання своїх обов’язків, а люди наголошували, що він їх просто не виконує, то стає проблематичним для  вікових мешканців громади отримати довідку чи якусь іншу послугу, пов’язану з оформленням документів тощо.

Тривожить людей і транспортування найменших мешканців до дитсадка у Калиті. А таких дітей 18 в Опанасові. Вранці їх везуть шкільним автобусом разом зі школярами, і з ними ж привозять і назад. А це фактично о третій годині. По-перше, батьки сплачують за перебування своєї дитини в садку протягом дня. По-друге, такий графік не дозволяє комусь з них знаходити повноцінну роботу.

На запитання,чи не можна знайти для автобуса солярку, щоб він здійснював ще одну поїздку до Опанасова, Олексій Христинченко відповів, що таке рішення мають прийняти депутати.

Практично жодної відповіді на конкретні запитання — зокрема, перевезення малечі до дитсадка, скільки коштів передбачено на благоустрій села, чому так і не працює староста, селянам Опанасова отримати не вдалося. Їх обурив цей факт і своїх емоцій у висловлюваннях вони не приховували. Зрештою, Олексій Христинченко, продемонструвавши вже свою образу, сів в автомобіль і без зайвих прощань залишив місце зустрічі з членами своєї ж громади.

Анатолій Дніпровий

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017