За що банк може заблокувати розрахункову картку

Новини 07 Лют. 2017 р., 16:47 69

Останнім часом простежується певна тенденція: банки блокують картки своїх клієнтів, які не мають жодного відношення до відмивання грошей або інших фінансових махінацій. Про це повідомляє Корупція Маркет.

Експерти пояснюють: раніше банки лише повідомляли до органів фінансового моніторингу, що за певними рахунками здійснюються підозрілі операції. При цьому банки не блокували карти клієнтів. Тепер же, на вимогу Нацбанку України, банки самі вдалися до блокування підозрілих рахунків, з метою протидії махінаціям.

Якщо розрахункова картка заблокована банком, клієнту потрібно прийти до фінансової установи та надати всю інформацію, що цікавить банк, про розрахункові операції. Після цієї процедури рахунок та картку повинні «розморозити».

Звичайні, законні фінансові операції, які проводять клієнти банків, також можуть підпадати під певні критерії фінансових «схем». Ці критерії потребують змін, але цей процес вимагає напрацьованої бази подібних випадків, за допомогою якої можливе таке коригування. Адже це повинно стосуватися лише шахраїв, а ніяк не звичайних людей, які проводять абсолютно законні фінансові операції.

До речі, за твердженням експертів, не виключено, що цього року ще кілька банків стануть банкрутами. Національний банк викорінює структури, які займаються невластивим для банківських операцій бізнесом. Це — «банки-схеми», «банки-миття», а також ненормальне кредитування економіки. Ще одна причина банкрутства — нежиттєздатність самих фінансових структур, яка обумовлена неспроможністю акціонерів збільшувати капітали. Банки, які не мають грошей, мусять піти з ринку, наголошують експерти.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018