За жорстокість — до в’язниці: Президент підписав закон про кримінальну відповідальність за знущання над тваринами

Новини 02 Сер. 2017 р., 14:40 28

Віднині за знущання над тваринами можна отримати до восьми років ув’язнення. Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає більш жорстке покарання за жорстоке поводження із тваринами. Також відповідні зміни внесені до Кримінального кодексу, повідомляє УНІАН.

Згідно зі ст. 299 Кримінального кодексу України, жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або активним способом, карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Таким чином, відповідно до ст. 12 Кримінального кодексу, жорстоке поводження із тваринами за вищенаведених обтяжуючих обставин є тяжким злочином.

Необхідно удосконалити визначення терміну «пересувний звіринець», яким свого часу було доповнено статтю закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», з метою врахування специфіки діяльності закладів культури, зокрема цирків, у тому числі пересувних, зазначив Петро Порошенко.

У зв’язку з викладеним Президент України запропонував вжити невідкладних заходів щодо підготовки необхідних законодавчих пропозицій та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017