У Броварах триває кампанія з підписання медичних декларацій між лікарями первинної ланки медицини та пацієнтами. На цей момент уклали 51 050 договорів, тобто трохи менше половини від населення міста. До кінця грудня очікують 60 – 70 % угод із сімейними лікарями. Водночас із педіатрами, які лікують дітей, декларування повністю завершиться орієнтовно за тиждень-два. Загалом, за наявного числа лікарів зможуть задекларуватись лише 78 % населення. Про це «Трибуні Броварів» розповів Ігор Кравцов, керівник міського Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Як розповів Ігор Кравцов, на цей момент у первинній ланці медицини працює лише 17 педіатрів, 38 сімейних лікарів та два дільничних терапевти. 4 педіатри уже «закрили» свою норму, яка становить 900 пацієнтів. Серед сімейних лікарів таких двоє, кожен із них уже «узяв» своїх 1800 осіб. Для дільничних терапевтів передбачено по 2000 пацієнтів.

Керівник первинної медицини Броварів прогнозує, що до кінця грудня з-поміж сімейних лікарів норма буде виконана на 60 – 70 %. А от педіатри наберуть «під зав’язку», тобто на 100 %, уже до середини цього місяця. Водночас на цей момент число задекларованих становить 51 050 пацієнтів, що є майже половиною від загального населення міста.

Зі слів Ігоря Кравцова, за наявних обставин задекларуватися зможуть не всі. Він зазначив, що відповідно до підрахунків медиків, за чинних норм із таким штатом скористатися декларуванням зможуть лише 78 % населення Броварів. Однак не все так погано. Керівник установи розповів, що Національна служба здоров’я нібито планує з 1 січня дозволити набирати пацієнтів понад норму.

Втім, така затія може бути невигідною лікарям. Нагадаємо, їхня зарплатня залежить від числа угод. На перші понаднормові 10 % осіб коефіцієнт оплати становитиме 0,8 %. А на кожні наступні десятини – зменшуватиметься іще на 0,1 %. Тобто, грубо кажучи, чим більше понаднормової праці, тим менша за неї оплата, – розповідає Ігор Кравцов.

Варіант збільшення числа лікарів у місті також розглядають. І навіть зараз деякі медики переїздять на роботу до Броварів, у тому числі зі столиці. Керівник первинної медицини також зазначає, що у випадку збереження тенденції підвищення зарплати, лікарі мають «підтягнутися», і дефіцит зникне.

Водночас, допоки дефіцит є, первинна ланка медицини планує вдатися до непростих рішень. Ігор Кравцов указує, що педіатри в Броварах нині лікують дітей до 15 років. Щоби зменшити гострий дефіцит саме педіатрів, цю планку планують понизити до 12 років. Мовляв, такі повноваження «на місцях» є. Тим паче, багато медичних інструкцій підписують із формулюванням «дітям з 12 років та дорослим». Тобто сімейні лікарі, до яких перейдуть пацієнти-підлітки, кардинально не змінять свою практику.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій