Минулого тижня у Броварах зафіксували 11 випадків захворювань на кір, серед яких п’ятеро дорослих. Про це йдеться у звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень. У зв’язку зі спалахом хвороби по всій території України Міністерство охорони здоров’я оголосило про початок безоплатної імунізації дорослого населення, зазначено на сайті відомства.

Як вказують у броварському районному відділі лабораторних досліджень, минулого тижня зафіксували 11 випадків кору. Серед них 6 дітей – усі неорганізовані, тобто не ходять до садочків і шкіл. Решта 5 осіб – дорослі віком від 30 до 41 років. Усі пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні. Лабораторно діагноз підтверджений поки що не в усіх.

Фахівці відділу зазначають, що за даними медичної документації щеплення проти кору відсутні в усіх хворих. Серед неповнолітніх недужими є переважно неорганізовані діти. У навчальних і виховних закладах міста щеплені 98% дітей. Невакцинованими там лишаються ті, хто має медичні протипоказання. А також – ті, хто зараховані в дитячі навчальні заклади з «липовими» довідками.

Нагадаємо, кожна дитина може безкоштовно отримати щеплення вакциною КПК. Із квітня рішенням Оперативного Штабу з кору вікові рамки додаткової імунізації були розширені до 18 років. А декілька днів тому Міністерство охорони здоров’я України оголосило про початок безкоштовної імунізації дорослих.

Як вказують у відомстві, вже зараз Міністерство замовило додатково 392 тисячі доз вакцин для профілактики кору. Додатковий обсяг вакцин буде закуплено на заощаджені завдяки міжнародним організаціям кошти з бюджету 2017 року. Найближчим часом ухвалять порядок проведення щеплень дорослим та визначать групи, яких імунізують безкоштовно.

Як розповів у понеділок, 11 червня, під час оперативної наради за участі заступника міського голови керівник первинної медицини Броварів Ігор Кравцов, на його відомство чекає велика робота. Наразі розглядається питання про щеплення для військовослужбовців із частин, які територіально відносяться до Броварів. Окрім того, вакцинувати мають поліцію, спецпризначенців та всі організовані колективи міста.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій